Pierwsza Dama z wizytą w Sokołowie Podlaskim

21:30, 11.04.2017 | TEKST: KANCELARIA PREZYDENTA RP, FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI/KPRP
REKLAMA
Skomentuj

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła we wtorek, 11 kwietnia, Miejskie Przedszkole Nr 2 oraz Zespół Szkół Salezjańskich im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim.

Przedszkolaki przygotowały przedstawienie „Brzydkie kaczątko” na podstawie baśni Hansa Christiana Andresena. Następnie Pani Prezydentowa w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych przeczytała bajki przybliżające wielkanocne tradycje.
Po wspólnych zdjęciach Pierwsza Dama wzięła udział w warsztatach, podczas których dzieci ozdabiały pisanki i przygotowywały ozdoby na świąteczny stół. Nie zabrakło również spotkania z gronem pedagogicznym, pracownikami przedszkola i rodzicami.
Kolejną odwiedzaną w Sokołowie Podlaskim placówką dydaktyczną był Zespół Szkół Salezjański im. Henryka Sienkiewicza. Pani Prezydentowa wzięła udział w codziennym spotkaniu całej społeczności szkolnej nazywanym „Słówko na dzień dobry”. Jest to czas na poinformowanie o dotychczasowych osiągnięciach, podsumowanie wydarzeń, ale również wspólna modlitwa.
Pierwsza Dama skierowała także kilku słów do uczniów. - Dzięki udziałowi w „słówku”, chociaż przez chwilę mogłam się poczuć częścią tej szkolnej społeczności - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.
Podczas codziennych spotkań, w ramach Narodowego Czytania uczniowie przytaczali kolejne fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Pani Prezydentowa podziękowała w imieniu swoim i Prezydenta RP za aktywny udział w projekcie i przekazała pamiątkowy egzemplarz lektury oraz zachęciła do czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które zostało wybrane w tegorocznej edycji.
Po krótkim spotkaniu z nauczycielami Pani Prezydentowa wzięła udział w lekcji języka niemieckiego z uczniami, którzy wybrali ten przedmiot na tegorocznym egzaminie dojrzałości. Maturzyści podczas zajęć przedstawili Agacie Kornhauser-Dudzie swoje dalsze plany edukacyjne.
Kilkoro uczniów towarzyszyło Pierwszej Damie podczas wizyty i przeprowadziło z nią krótki wywiad do szkolnej gazetki.
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące i Salezjańskie Gimnazjum są katolickimi szkołami publicznymi prowadzonymi przez Zgromadzenie Salezjańskie.

(TEKST: KANCELARIA PREZYDENTA RP, FOT. GRZEGORZ JAKUBOWSKI/KPRP)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018