W pożarze dużej chlewni ucierpiało ponad 120 świń

19:01, 15.02.2017 | OPR. BG/SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. MICHAŁ HARD
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek, 14 lutego, około godziny 11 służby ratownicze z Sokołowa Podlaskiego zostały zaalarmowane o pożarze instalacji elektrycznej w budynku gospodarczym w miejscowości Brodacze.

Ze zgłoszenia wynikało, że w środku budynku znajduje się bardzo duża ilość trzody chlewnej i że obok stoją inne budynki gospodarcze. Po zgłoszeniu dyspozytor wysłał na miejsce pożaru 5 zastępów OSP oraz 2 zastępy z JRG Sokołów Podlaski.
- Gdy na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy, strażacy zastali gęsty dym wydobywający się z budynku gospodarczego, w którym znajdowała się trzoda chlewna. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego weszli do budynku i rozpoczęli akcję gaśniczą, a także akcję ratunkową trzody chlewnej. Gdy jedni gasili pożar, drudzy wynosili z budynku ranne oraz martwe zwierzęta – relacjonuje profil Samochody Ratownicze na FB. - Po szybkim zlokalizowaniu oraz ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do oddymiania budynku oraz wynoszenia martwych zwierząt, które padły na wskutek zaczadzenia dymem. Od rzecznika Komendy Powiatowej Straży Pożarnej st. kpt. Wojciecha Rogowskiego dowiedzieliśmy się, iż spaleniu uległo pomieszczenie o powierzchni 40 m2, w którym znajdowała się trzoda chlewna.
Rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim st. sierż. Dominika Rozbicka poinformowała nas, że funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. – Straty właścicieli są wysokie, ponieważ oprócz zniszczeń, jakie spowodował ogień, w pożarze zginęło lub zostało poparzonych ponad 120 sztuk trzody chlewnej – informuje pani rzecznik.

(OPR. BG/SAMOCHODY RATOWNICZE NA FB/FOT. MICHAŁ HARD)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017