Jak często lata sokołowski śmigłowiec LPR? Mamy statystyki.

11:17, 05.01.2017 | BG
REKLAMA
Skomentuj

W okresie od 24 listopada do 31 grudnia stacjonujący w bazie HEMS w Sokołowie Podlaskim śmigłowiec ratowniczy 15 razy wzywany był do pacjentów potrzebujących pomocy.

Baza w Sokołowie Podlaskim, oznaczona w systemie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego symbolem Ratownik 19 rozpoczęła działalność 24 listopada. Ratowniczy Eurocopter niesie pomoc w promieniu ok. 90 km od Sokołowa. W bazie codziennie od świtu do zmroku stacjonuje zespół, złożony z lekarza, ratownika medycznego i pilota.
Do końca grudnia 2016 r. śmigłowiec 15 razy wzywany był do pacjentów. 6 lotów związanych było z wypadkami – śmigłowiec lądował w: Suchożebrach, Sterdyni, Nosowie, Karolewie, Sewerynowie i Grodzisku. Loty do zachorowań, w tym międzyszpitalne – w sumie 9 – odbyły się do Putkowic Nadolnych, Stadnik, Kostek, Szewnicy, Smorczewa, Szarut i Siedlec.
Grudzień był okresem o niekorzystnej dla lotów pogodzie – często występowały mgły, opady śniegu, wichury. Z uwagi na warunki atmosferyczne nie był możliwy wylot do 5 wezwań – z Grodziska, Niecieczy, Romanówki, Drohiczyna i miejscowości Słupie.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (1)

"?""?"

1 0

A dlaczego ten śmigłowiec nie może latać po godz 19?? przecież są lądowiska całodobowe?? 22:22, 05.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017