Zamknij

Eko Budżet na półmetku. Wysegregujmy najciekawszą inwestycję w Siedlcach!

14:57, 11.07.2018 | N.S/ZUO
Skomentuj

Od stycznia tego roku w Siedlcach trwa druga edycja Eko Budżetu. Jest to projekt, który ma celu podniesienie świadomości siedlczan dot. segregacji odpadów, edukację na temat zasad i zachęcenie do selektywnej zbiórki odpadów.
Dla przypomnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, samorządy w Polsce muszą do 2020 roku osiągnąć poziom recyklingu odpadów na poziomie 50%. W Siedlcach za rok 2017 wyniósł on powyżej 20%. Wiele pozostaje więc do zrobienia. W ramach Eko Budżetu 2018 powstała lista 12 inwestycji dotyczących zagospodarowania terenu w Siedlcach o wartości ponad 100 000 zł każdy. Siedlce podzielone są na 4 sektory odbioru odpadów, na każdy sektor przypadają zatem dokładnie 3 propozycje. Finalnie zostanie zrealizowana jedna inwestycja wybrana przez mieszkańców - najpierw w drodze głosowania, które trwa do końca września. Następnie poprzez aktywne działanie, jakim jest prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów we własnych gospodarstwach domowych. Najwyższy współczynnik segregacji osiągnięty w danym sektorze za cały rok 2018 wyłoni zwycięzcę.
Co miesiąc na Facebooku Siedlce? Naturalnie! ZUO publikuje informację o wysokości współczynnika segregacji w poszczególnych sektorach, tym samym kibicując i dopingując mieszkańców.
O jakie projekty walczymy w tym roku?

 • Sektor 1
 1. Park Trampolin
 2. Wodny plac zabaw
 3. Bezpieczne przejścia dla pieszych
 • Sektor 2
 1. Siłownia oraz Plac zabaw
 2. Pumptrack
 3. Ścieżka zdrowia
 • Sektor 3
 1. Cztery stacje roweru miejskiego
 2. Ławki dla mam karmiących oraz poidełka przy placach zabaw
 3. Wymiana oświetlenia na oprawy LED
 • Sektor 4
 1. Urządzenia do Street Workout’u
 2. Pojemniki podziemne do segregacji odpadów
 3. Ścieżka rowerowa przy ulicy Plażowej

​Po sześciu miesiącach trwania tej edycji Eko Budżetu widać wyraźnie, że rywalizacja pomiędzy sektorem III i IV jest bardzo wyrównana, sektor II goni, natomiast sektor I niestety pozostaje daleko w tyle.

Każdy sektor ma jeszcze szansę za wygraną, a największą nagrodą dla wszystkich będzie nie tyle sama inwestycja, z której korzystać będą mieszkańcy, ale wiedza i zrozumienie potrzeby segregowania odpadów.

(N.S/ZUO)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone