Zamknij

"Bezrobocia w Siedlcach nie ma". XIV Siedleckie Targi Pracy już za nami.

15:20, 15.06.2018 | N.S
Skomentuj

15 czerwca o godzinie 10:00 w siedleckiej "Samochodówce" przy ul. Popiełuszki odbyły się XV Siedleckie Targi Pracy. Poszukujący etatu goście mieli okazję poznać oferty wielu pracodawców, a także dowiedzieć się jak przebiega ścieżka poszczególnych rekrutacji.

Bardzo serdecznie dziękuję, że jesteście dzisiaj z nami, że wystawiacie się, że macie oferty pracy. Mam nadzieję, ze osób chętnych do pracy dzisiaj się trochę pokaże i na dzisiejszych targach będą zawarte transakcje.- powiedział  podczas oficjalnego rozpoczęcia targów Dariusz Stopa, Starosta Siedlecki

15 czerwca w godzinach od 10:00 do 13:00 odbyły się XV Siedleckie Targi Pracy. Pracodawcy rozłożyli aż 66 stoisk, które podzielono na 5 stref tematycznych:

  • Przemysł: m.in. Stadler, Zeltech, Drosed, Mostostal Siedlce;
  • Handel, Usługi i Transport: m.in. Lidl, Topaz, ZUS, Asaj, Wersal;
  • Strefa Doradztwa Personalnego i HR: HR Bank, Work Service, Forever, Randstad;
  • Strefa Zdrowia, Urody i Edukacji: m.in. Cosinus, OHP, Mazowiecki Szpital Wojewódzki, AS-MED, Fit Start;
  • Strefa Mundurowa: m.in. Policja, Służba więzienna, Straż miejska.

Uczestnicy targów mogli poznać ścieżkę rekrutacji do Stadlera i Adamczuk Finanse. Zorganizowano również stoiska, gdzie goście mieli okazję zrobić sobie zdjęcie odpowiednie do CV i zobaczyć pokazy makijażu.
Frekwencja na targach dopisała. Przybyli nie tylko młodzi ludzie poszukujący pracy po szkole, ale również osoby starsze. Obecność aż tak wielu poszukujących pracy i pracodawców pokazała, że siedlczanie nie są bierni i chcą się rozwijać.

Wszystko zaczęło się 15 lat temu. Stopniowo cieszyliśmy się jak bezrobocie było jednocyfrowe, poniżej 7%, teraz już 5-4%. Praktycznie możemy mówić o tym, że bezrobocia w Siedlcach nie ma. Możemy szczycić się tym, że właściwie 50% miejsc pracy w Siedlcach jest obsadzone przez ludzi z całego naszego regionu. Z tego jesteśmy dumni, bo my jesteśmy ośrodkiem ponadlokalnym, skupiamy życie gospodarcze całego regionu.- rzekł Prezydent Miasta Siedlce, Wojciech Kudelski

(N.S)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone