Zamknij

Motocykliści po raz trzeci zawitali do miast papieskich

11:16, 12.06.2018 | N.S/JiC/www.siedlce.pl
Skomentuj

9 czerwca, 19 lat po wizycie Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu do "miast papieskich": Siedlec i Drohiczyna, zawitali po raz trzeci motocykliści Podlaskiego Motocyklowego Rajdu Papieskiego.
W rajdzie wzięło udział ok. 200 miłośników motocykli i skuterów, a rozpoczął się on od spotkania na Błoniach w Siedlcach, w miejscu gdzie Jan Paweł II odprawił w 1999 roku mszę świętą. Potem motocykliści przejechali ulicami Siedlec, aby pod pomnikiem Jana Pawła II złożyć wieńce, kwiaty i zapalić znicze. Tuż potem ks. Jarosław Oponowicz- proboszcz parafii Jana Pawła II w Siedlcach, pobłogosławił uczestników rajdu i poświęcił motocykle.
Z uczestnikami rajdu spotkał się prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz wiceprezydent Piotr Niewiadomski. W rajdzie poza prezydentem Siedlec wziął udział również burmistrz Drohiczyna- Wojciech Borzym.
Z Siedlec, przez Sokołów Podlaski, motocykliści pojechali do Drohiczyna, gdzie wspólnie wzięli udział we mszy świętej w drohiczyńskiej Katedrze. Około godz. 16.00 uczestnicy rajdu wrócili do Siedlec. Na koniec zorganizowany został piknik z koncertem zespołu Upstream, na terenach ARMS przy ul. Jana Pawła II.
Organizatorami Rajdu były: Miasto Siedlce, Miasto Sokołów Podlaski i Gmina Drohiczyn.

(N.S/JiC/www.siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone