Zamknij

Szybka riposta Karola Tchórzewskiego na list Andrzeja Sitnika

16:15, 08.06.2018 | OPR. BG
REKLAMA
Skomentuj

Na piątkowy listo otwarty, skierowany do prezesów miejskich spółek, błyskawicznie zareagował prezes Przedsiębiorstwa Energetycznego Karol Tchórzewski.

Andrzej Sitnik, kandydat na prezydenta miasta Siedlce z ramienia Bezpartyjnych Siedlec list upublicznił w piątek, 8 czerwca, w samo południe.

[ZT]18936[/ZT]

Niespełna 3 godziny później do listu odniósł się jeden z jego adresatów
- List otwarty rozesłany do redakcji dotyczący rzekomej nagrody, którą miałem otrzymać zawiera jedno i tylko jedno słowo prawdy, że jest „otwarty” – napisał Karol Tchórzewski w piśmie przesłanym do naszej redakcji. -. Wszystkie przytoczone w nim liczby i stwierdzenia są wytworem wyobraźni. A teraz fakty: Jedyna nagroda, którą otrzymałem w 2017 roku wynosiła faktycznie 40 744,88 złotych netto i zgodnie z prawem była częścią mojego wynagrodzenia, a nie żadnym dodatkowym świadczeniem. Nagroda w żaden sposób nie jest finansowana ze środków miasta Siedlce. Nie obciąża budżetu miasta, ani nie wpływa na zadłużenie naszego miasta.  Nagroda została wypłacona ze środków spółki z przychodów wypracowanych przez PEC.  Co więcej, kierowane przeze mnie od dwóch lat Przedsiębiorstwo Energetyczne wypracowało, w latach 2016-17, zysk w wysokości 44 mln złotych, głównie ze sprzedaży energii elektrycznej na wolnym rynku i przekazało do budżetu miasta Siedlce 13 mln złotych dywidendy. Pan Andrzej Sitnik jako wieloletni pracownik wysokiego szczebla w samorządzie miasta Siedlce zarobił ze środków budżetu miasta 309 tysięcy 42 złote i 82 grosze, z czego za niecałe dwa miesiące 2011 roku 31 tysięcy 216 złotych i 82 grosze. W tym zawiera się ryczałt za wykorzystywanie samochodu prywatnego do celów służbowych. Od 2014 roku Pan Andrzej Sitnik jest Radnym Rady Miasta Siedlce i z tego tytułu pobrał 56 tysięcy 445 złotych 92 grosze diety. Razem suma środków wypłaconych z budżetu miasta Siedlce na rzecz Pana Andrzej Sitnika wynosi 365 tysięcy 585 złotych i 34 grosze. Apeluję w związku z tym i zgodnie z intencją Listu Otwartego, do Pana Andrzeja Sitnika o zwrot kwoty 365 tysięcy złotych, które pobrał z kasy miejskiej, do budżetu miasta Siedlce – dodał.
 

(OPR. BG)
REKLAMA

Komentarze (2)

Obserwator publicystObserwator publicyst

7 0

Na tę nagrodę składali się mieszkańcy miasta!!!!Nie specjalnie mieli wybór bo PEC zdaje się jest monopolistą w Siedlcach. O stylu w jskim p. Karol został prezesem PEC szkoda w ogóle pisać... nie było konkursu bo podobno w Siedlcach nie ma takiej tradycji. Za to był telefon do taty z pytaniem czy się nadaje. A co tata miał powiedzieć!!! Co do zarobków Sitnika, słowa klucze "wieloletni pracownik wysokiego szczebla" i teraz ile to jest wiele, załóżmy, że 10 lat na różnych stanowiska trzysta tysiecy podzielone przez 10 daje 30 tysiecy rocznie, podzielić przez 12 miesiecy wyjdzie 2500 jak mawiają tyłka nie urywa, zwlaszcza jak zestawić to 40000 za jeden rok, nie liczac regularnej więcej jak przyzwoitej pęsji, ktorej zdaje sie nikt nie każe zwracać ;) 21:31, 08.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obserwator publicystObserwator publicyst

8 0

Na tę nagrodę składali się mieszkańcy miasta!!!!Nie specjalnie mieli wybór bo PEC zdaje się jest monopolistą w Siedlcach. O stylu w jskim p. Karol został prezesem PEC szkoda w ogóle pisać... nie było konkursu bo podobno w Siedlcach nie ma takiej tradycji. Za to był telefon do taty. A co tata miał powiedzieć!!! Co do zarobków Sitnika, słowa klucze "wieloletni pracownik wysokiego szczebla" i teraz ile to jest wiele, załóżmy, że 10 lat na różnych stanowiska trzysta tysiecy podzielone przez 10 daje 30 tysiecy rocznie, podzielić przez 12 miesiecy wyjdzie 2500 jak mawiają tyłka nie urywa, zwlaszcza jak zestawić to 40000 za jeden rok, nie liczac regularnej więcej jak przyzwoitej pęsji, ktorej zdaje sie nikt nie każe zwracać ;) 21:33, 08.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone