Zamknij

Karol Tchórzewski: zbudujemy w Siedlcach żłobek na 120 miejsc

23:22, 01.06.2018 | BG/FOT. MIKOŁAJ LASKOWSKI
REKLAMA
Skomentuj

To pierwsza obietnica wyborcza, którą złożył kandydat na prezydenta Prawa i Sprawiedliwości Karol Tchórzewski. 

Kandydat PIS na prezydenta Siedlec przedstawił taki pomysł na konferencji prasowej.1 czerwca, w Dniu Dziecka. Wzięły w niej udział także młode mamy z dziećmi. Spotkanie z dziennikarzami zorganizowano przy ul. Jana Pawła II. Jest tam wolna działka przy DPS, na której żłobek miałby stanąć, oznaczona nawet tablicą „na sprzedaż”. Koszt stworzenia placówki to ok. 3 mln zł. Pieniądze na inwestycję kandydat chce pozyskać z rządowego programu „Maluch+”, W tym roku na program rząd przeznaczył 450 mln zł, jesienią ma ruszyć nabór wniosków na rok 2019. 
Jak podkreślał Karol Tchórzewski, przy siedleckich realiach jest niemal pewne, że miasto dostanie dotację z programu. Dlaczego? Bo obecnie w Siedlcach działa tylko jeden publiczny żłobek. Opłata za korzystanie przez dziecko z tej placówki wynosi 240 zł, w żłobkach prywatnych sięga ok. 600 zł.
Karol Tchórzewski zapowiedział kolejne konferencje i spotkania z mieszkańcami, na których przedstawi kolejne elementy swojego programu i strategii dla Siedlec na najbliższe lata. 
Szefem kampanii wyborczej kandydata PiS będzie Paweł Mazurkiewicz. Uzasadniał on, dlaczego Karol Tchórzewski. - Bo jest najlepszym kandydatem. Ma doświadczenie samorządowe jako radny wojewódzki i wiceprzewodniczący komisji budżetu i finansów sejmiku. Doświadczenie w zarządzaniu finansami zdobył, pracując w domu maklerskim BOŚ. Z sukcesami zarządza miejską spółką – wyliczał Paweł Mazurkiewicz. Podkreślił również, że aby miasto Siedlce mogło dalej dynamicznie się rozwijać, potrzebna jest współpraca z instytucjami centralnymi. A gwarantuje ją kandydat PiS.

(BG/FOT. MIKOŁAJ LASKOWSKI)
REKLAMA

Komentarze (2)

PetrykPetryk

6 1

Dorzuci ze swoich 170 tysięcy co w PEC zarobił? Czy kredyt weźmie na miasto? 23:01, 02.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja?!ja?!

1 0

Maluch+, hmm. No tak, tata pomoże dostać dotacje w celu wygrania wyborów. Nepotyzm jak tylko nie patrzeć na nasze miasto.... 11:16, 05.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone