Zamknij

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zapowiada imprezowy czerwiec

14:15, 10.05.2018 | N.S/www.siedlce.pl
Skomentuj

Wczoraj Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przedstawiła kalendarz swoich imprez i inicjatyw w czerwcu. Znajdziemy kontynuację już znanych, ale i kilka nowych pomysłów na aktywność z ARMS. Poza już rozpoczętymi cyklami rekreacji sportowej przygotowywane są kolejne imprezy i wydarzenia angażujące różne grupy gości o rozmaitych zainteresowaniach i potrzebach. W czerwcu w każdy weekend będzie się coś działo- na obiektach ARMS lub z jej inicjatywy.
20 maja- na wzór przejazdu przez miasto kolumny rowerzystów- podobna impreza przygotowywana jest dla posiadaczy skuterów. Trzeba będzie przebyć trasę ok. 30 km po Siedlcach (start z parkingu przy ul. Jana Pawła II) i w ośmiu atrakcyjnych miejscach zrobić sobie pamiątkowa fotkę. Wśród tych, którzy wezmą udział w "rajdzie" rozlosowany zostanie elektryczny skuter.
Czerwcowe imprezy zacznie Festiwal z Ułańską Fantazją (3 czerwca)- nieco bardziej patriotyczna, z udziałem grup szwadronu kawalerii Wojska Polskiego i członków podobnych grup rekonstrukcyjnych, wersja ubiegłorocznego Biegną konie przy stadionie. Tydzień później (10 czerwca) przyjdzie czas na Jazdę pod prąd. Na 10-kilometrową trasę po ulicach Siedlec wyruszą pojazdy elektryczne: rowery, skutery, samochody. Impreza promuje ochronę środowiska i elektromobilność.
17 czerwca zobaczymy naszych lokalnych zawodowców w meczu charytatywnym z celebrytami i artystami na siedleckim stadionie. Tydzień później (23 czerwca) po raz 3. przeżyjemy "Waterslide" na wiadukcie warszawskim. I tak ARMS wejdzie w czas wakacji, kiedy to po raz kolejny organizowała będzie półkolonie na sportowo dla ponad 300. dzieci z naszych uboższych rodzin. Maluchy wytypuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Dla najlepszych w nauce czeka w tym roku nie lada niespodzianka- pojadą na kilkudniową wycieczkę do Zakopanego i Krakowa.
Znajdzie się coś również dla maluchów. ARMS jak co roku organizuje płatne półkolonie na sportowo. Spółka przyjmuje już na nie zgłoszenia. Będą 2 turnusy (25-29 czerwca i 9-13 lipca), za które za jedno dziecko trzeba będzie zapłacić 470 zł. Kto pierwszy, ten zyska ciekawy pobyt w mieście dla swojego malucha wypełniony aktywnościami i zwiedzaniem.
Dla starszych osób lubiących film i kino, ARMS przygotowała oglądanie filmów w plenerze na pl. Sikorskiego- podobnie jak w zeszłym roku. Tym razem Hollywoodzkie Kino Plenerowe leżaki dla oglądających rozstawi 13, 20, 27 czerwca oraz 3 sierpnia. Kulminacją imprez wakacyjnych będzie IX Bieg Siedleckiego Jacka 25 sierpnia.
Prezes ARMS Grzegorz Orzełowski poinformował podczas konferencji, że ze względu na olbrzymie koszty zaprzestano kontynuacji projektu Siedlecki Rower Miejski. Firma obsługująca system wypożyczeń i użyczająca rowery, wymagała od ARMS w tym roku aż 320 tys. złotych opłat, co wobec ubiegłorocznych 80 tysięcy (40 tys. zł w 2016) jest kwotą zaporową i nie do zapłacenia. ARMS nie zarzuca jednak pomysłu rowerów miejskich całkowicie.

- Po około 1,5 tysiąca wypożyczeń rowerów w każdym roku, w czasie 2 lat trwania projektu i w dodatku tylko w ciągu 3 miesięcy wakacji, uważam za sukces- ocenia prezes Orzełowski.- Pracujemy nad własną koncepcją roweru miejskiego tak, aby była ona tańsza, zapewniała dostęp do rowerów przez 6, a nie 3 miesiące w roku i w większej ilości stacji wypożyczeń - zapewnia.

Na jesieni (wrzesień/październik) ARMS użyczy ćwiczącym i sportowcom wyremontowany parkiet i odda do użytku pomieszczenia odnowy biologicznej w hali przy ul. Prusa 6. ARMS przygotowuje też własny projekt dotyczący stadionu lekkoatletycznego przy Prusa 6. "Program funkcjonalno-użytkowy" umożliwi spółce aplikowanie o środki unijne na jego remont i lepsze wykorzystanie.

- Budowanie czegoś półśrodkami nie ma sensu. Stadion raczej powinien powstać od nowa, od podstaw, ale to koszt blisko od 10 do 14 mln zł.- uważa Grzegorz Orzełowski. - Na pewno w ciągu najbliższych 2 lat, jako ARMS staniemy przed dylematem: czy zamykać ten stadion, czy nie?

Pozytywną "inwestycyjną" informacją środowej konferencji były podane dane na temat wykorzystania oddanej do użytku w październiku 2017 roku tężni solankowej.

- Do dzisiaj skorzystało z niej 17 tysięcy osób, w tym 8 tysięcy dzieci, którym regularny pobyt w niej finansuje siedlecki Urząd Miasta- informuje prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Grzegorz Orzełowski.

(fot. www.siedlce.pl)

(N.S/www.siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone