Zamknij

Pierwszy siedlecki tramwaj gotowy. Trafił do Czech.

11:08, 24.04.2018 | N.S/www.siedlce.pl
Skomentuj

21 kwietnia z zakładu Stadler Polska wyjechał pierwszy wyprodukowany w Siedlcach tramwaj. Pojazd - Tango NF2 nOVA - jest jednym z 30 budowanych u nas dla pasażerów czeskiej Ostrawy.
W zakładzie Stadler Polska w Siedlcach trwa realizacja zamówienia na dostawę 30 tramwajów dla czeskiego miasta Ostrawa, z opcją dalszego zamówienia kolejnych 10 pojazdów. Jest to pierwszy w historii zakładu kontrakt na budowę tramwajów. Siedlecki Stadler ma już też zamówienie na dostawę 35 tramwajów dla Krakowa. z opcją na kolejne 15 pojazdów. Obecnie trwa etap konstruowania.

Spółka Stadler Polska w Siedlcach dotychczas specjalizowała się w produkcji pociągów.

- Bardzo się cieszę, że poszerzamy paletę produkowanych w Siedlcach pojazdów o kolejny typ. Jestem przekonany, że produkowane w naszym zakładzie tramwaje powiększą grono naszych zadowolonych klientów i pasażerów – powiedział Tomasz Prejs, dyrektor zarządzający Stadler Polska.

(fot. http://www.siedlce.pl)

 

(N.S/www.siedlce.pl)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone