Zamknij

Wręczono Nagrody Starosty Siedleckiego za 2017 rok

22:38, 20.04.2018 | BG
REKLAMA
Skomentuj

Stanisław Kaliński, Ewa Wołosewicz, Elżbieta Łęczycka i Sławomir Zawieska - to tegoroczni laureaci. Wszyscy to osoby nietuzinkowe, a łączy je to, że swoją działalnością w różnych formach wspierają rozwój powiatu siedleckiego.

Wyróżnienia wręczono w piątek, 20 kwietnia, podczas sesji Rady Powiatu Siedleckiego. 
- Nagrody Starosty Siedleckiego to wyróżnienia przyznawane osobom, których dorobek, działalność oraz zaangażowanie w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju Powiatu Siedleckiego. W edycji za rok 2017 Kapituła przyznała Nagrody w dwóch kategoriach: za działalność społeczną, samorządową i ofiarność w służbie publicznej oraz za działalność gospodarczą – przypomniał prowadzący uroczystość Radosław Strzaliński.
Kapituła w latach 1999-2016 wyłoniła 69 laureatów Nagrody Starosty Siedleckiego. Do tej listy w piątek dołączyły cztery kolejne nazwiska.
- Macie państwo wielki wkład w rozwój powiatu siedleckiego w różnych dziedzinach. Nasze nagrody, takie „Oskary Powiatu Siedleckiego” to nasza forma wdzięczności i podziękowania za państwa pracę i zaangażowanie – mówił, gratulując laureatom, starosta siedlecki Dariusz Stopa.

Stanisław Kaliński

Wójt gminy Skórzec od 2003 roku. Jest też przewodniczącym zarządu powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, prezesem Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych, założycielem zespołu ludowego „Wieśki i Cześki”. Wielokrotnie nagradzany, odznaczany i wyróżniany m.in.: w 2008 r laureat rankingu Samorządy Rzeczypospolitej w kategorii „Najlepsza Gmina Wiejska”, Finalista ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku”  2011 r., wyróżniony Medalem Komisji Edukacji, Brązową Odznaką Ministra Sportu  oraz Medalem Pro Masovia.
Stanisław Kaliński od wielu lat wspiera działalność społecznych organizacji. Za zaangażowanie w pracę włożoną na rzecz dzieci i ich rodzin wyróżniany licznymi dyplomami od Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, Skórzeckiego Stowarzyszenia Dobroczynnego, Caritas Diecezji Siedleckiej. 
Jak podkreślił laureat w swoim wystąpieniu, dziękując za wyróżnienie, za jeden ze swoich sukcesów uważa to, że w ostatnich latach liczba mieszkańców gminy Skórzec wzrosła o 1500 osób.

Ewa Wołosewicz
Mieszkanka gminy Paprotnia. Radna gminy w kadencji 2006-2010, obecnie jako sołtys wsi Stare Trębice. Była jednym z inicjatorów remontu świetlicy w tej miejscowości. Przez wiele lat współpracowała z Zespołem Szkół w Paprotni jako członek i Przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Ewa była pomysłodawczynią wielu przedsięwzięć społecznych, które w istotny sposób wpłynęły na życie mieszkańców. Działa na rzecz integracji i aktywizacji mieszkańców, zapraszając do wspólnych działach np. wykonanie wieńca dożynkowego dba o utrwalenia lokalnego dziedzictwa.
Popularyzuje produkty regionalne i lokalne podczas wielu festynów, konkursów, kiermaszy i wystaw. Wprowadziła na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi „Konfiturę borówkową z gruszką”. 

 

Elżbieta Łęczycka
Pracowała jako nauczyciel w szkołach podstawowych w Łęczyckach oraz w Białkach. Od 2010 r. jest radną Gminy Siedlce, w tej kadencji pełni również funkcję przewodniczącej rady. Jest współzałożycielką „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Białki”, które promuje rodzimą miejscowość oraz kultywuje tradycje i kulturę lokalną, m.in. poprzez organizację cyklicznych wydarzeń, takich jak Orszak Trzech Króli oraz Święto Wsi Białki.
Elżbieta Łęczycka od kilku lat prowadzi stronę internetową naszebialki.pl oraz kronikę wsi, w których dokumentuje ważne wydarzenia i rocznice związane z rodzimą miejscowością i gminą Siedlce. Jest pasjonatką historii regionu co zaowocowało wydaniem dwóch książek monografii rodzinnej wsi pt. „Pod jednym niebem”. 

Sławomir Zawieska 
Prezes zarządu firmy Bozamet Sp. z o.o.  Biznesmen, działacz społeczny, członek Siedleckiej Rady Biznesu. Jego zakład produkcyjny początkowo mieścił się w 30-metrowym garażu. Dziś firma BOZAMET jest jednym z ważniejszych  przedsiębiorstw na mapie gospodarczej Siedlec i powiatu. Posiada trzy zakłady produkcyjne, które zajmują ponad 20 hektarów. Zatrudnia blisko 500 osób i jest jednym z największych pracodawców w regionie. Firma specjalizuje się w produkcji zabudów samochodów ciężarowych, podzespołów pojazdów szynowych, konstrukcji stalowych, a od niedawna także części do samochodów osobowych. Swoje produkty BOZAMET dostarcza na rynek Polski, 27 krajów europejskich, a także za ocean- do Meksyku i Stanów Zjednoczonych. 
Sławomir Zawieska stale modernizuje swoją firmę, stworzył w niej m.in. dział badawczo-rozwojowy, współpracujący z instytutami naukowymi oraz biurami projektowymi. Firma BOZAMET objęła patronatem klasę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 „Elektryk” o specjalności ślusarz i operator maszyn, zapewniając najzdolniejszym uczniom możliwość odbycia stażu w nowoczesnej firmie. O przyznanie nagrody wnioskował WLKS – firma BOZAMET wspiera bowiem młodych sportowców. 

O laureatach także w papierowym wydaniu Życia Siedleckiego z 27 kwietnia

(BG)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone