Zamknij

Marta Sosnowska odeszła z PO. Powalczy o fotel prezydenta Siedlec?

13:36, 19.02.2018 | BG
REKLAMA
Skomentuj
Marta Sosnowska od 2011 r. jest wicestarostą w Sokołowie Podlaskim

Wicestarosta sokołowska i była wiceprezydent Siedlec Marta Sosnowska nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej. Siedleccy działacze partii przedstawili ciekawe kulisy jej pożegnania się z PO.

Marta Sosnowska była wiceprezydentem Siedlec w latach 2006-2010, w  w styczniu 2011 roku została wicestarostą sokołowską i fotel zajmuje już drugą kadencję. 
Okazuje Marta Sosnowska nie jest już członkiem PO – o kulisach jej rozstania się z partią poinformowano na konferencji prasowej 19 lutego w Siedlcach. Poniżej treść pisma, jakie dziennikarze otrzymali od szefa siedleckich struktur PO.
Szeregi siedleckiej PO w ostatnich miesiącach opuściło kilku znanych działaczy, m.in. były poseł Jacek Kozaczyński, który związał się w partą Porozumienie Jarosława Gowina. Czy Marta Sosnowska dołączy do tego ugrupowania i zrealizuje swój plan kandydowania na prezydenta Siedlec?
- To była moja osobista decyzja. Politykiem nigdy nie byłam, jestem samorządowcem z wieloletnim doświadczeniem, który chce pracować ponad podziałami. PO kiedyś była inną partią, teraz skręciła mocniej w lewą stronę. Wiele osób, także w Siedlcach, się z tym nie zgadza – mówi Marta Sosnowska. Podkreśla, że jej celem w jesiennych wyborach samorządowych są Siedlce, na razie nie myśli o wstąpieniu do partii Jarosława Gowina. – Nie uznaję skakania z kwiatka na kwiatek. Chcę się dalej angażować w działalność samorządową , ale z ramienia lokalnego komitetu – zapowiada.

Oświadczenie PO Siedlce
W związku z szerzącymi się pogłoskami na temat członkostwa pani Marty Sosnowskiej w Platformie Obywatelskiej postanowiliśmy wyjaśnić tę sytuację i pokrótce opisać okoliczności, które przyczyniły się do powstania owych plotek. 

Tak, rzeczywiście pani Marta Sosnowska zrezygnowała z członkostwa w PO. Na prośbę samej zainteresowanej nie upublicznialiśmy tej informacji, bo pani Sosnowska bardzo na to nalegała. 
Informacje o tym zaczęły się jednak pojawiać na forach internetowych, m.in. Sokołowa Podlaskiego. Wiadomości takie wypłynęły od samej zainteresowanej lub jej otoczenia i w związku z tym czujemy się zwolnieni z dżentelmeńskiej umowy, którą z nią zawarliśmy. 
Decyzja pani Sosnowskiej miała być powodowana względami osobistymi. Z jakichś przyczyn zależało jej, by fakt ten pozostał jak najdłużej nieznany opinii społecznej.
W związku z zaistniałą sytuacją czujemy się jednak zobowiązani do przedstawienia naszego stanowiska. 

Pani Marta Sosnowska od wielu miesięcy nie angażowała się już w prace siedleckiej PO. Prawdopodobnie było to związane z usunięciem z szeregów naszej partii jej byłego posła, Jacka Kozaczyńskiego. Marta Sosnowska była jego zastępcą w lokalnych strukturach naszego ugrupowania. Jeszcze pełniąc tę funkcję pani Sosnowska, będąc wicestarostą sokołowskim z rekomendacji PO, zawarła porozumienie z jednym z radnych PiS z powiatu sokołowskiego. Zapewniło jej ono zachowanie stanowiska wicestarosty w razie wystąpienia z PO. W Siedlcach spotykała się z różnymi ugrupowaniami PiS , STS , Porozumienie próbując budować swoją pozycję kosztem PO . I to są fakty.
                                
Nie jest żadną tajemnicą, że prowadzimy w Siedlcach rozmowy ze wszystkimi ugrupowaniami opozycyjnymi. Mają one na celu wyłonienie wspólnego kandydata w wyborach samorządowych i odsunięcie od władzy PiS i STS. Ugrupowaniom tym zależy na rozbiciu opozycji i utrzymaniu za wszelką cenę układu władzy. 

18. 01 .2018 pani Marta Sosnowska przedstawiła władzom PO w Siedlcach ultimatum. Zażądała, by to właśnie ona była kandydatką PO na Prezydenta miasta Siedlce w jesiennych wyborach samorządowych. Zrobiła to doskonale wiedząc, iż taką decyzję podejmiemy tylko wspólnie z pozostałymi koalicjantami opozycyjnymi. Nie czekając na nasze stanowisko zaledwie dzień później złożyła rezygnację z członkostwa w PO. Z naszej wiedzy wynika, że już kolejnego dnia została kandydatką na prezydenta z ramienia Porozumienia – ugrupowania tworzonego przez Jacka Kozaczyńskiego. I to także są fakty.

Nie chcemy wskazywać, ani oceniać pobudek pani Marty Sosnowskiej. Już za kilka miesięcy zrobią to sami wyborcy. 

W imieniu zarządu PO Siedlce 
Przewodniczący Krzysztof Chaberski

 

(BG)
REKLAMA

Komentarze (16)

Ha Ha HaHa Ha Ha

8 3

Łódka PO nabiera już wody każdą burtą.
Cyrk na kółkach. 13:53, 19.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sławojka Pana ministSławojka Pana minist

10 0

O kurczę dostałem nieżyt żołądka , potrzebna mi Sławojka . A Wy co na to , bo widać że co niektórzy skręcają ale do koryta . 15:07, 19.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KwiatekKwiatek

7 0

Z kwiatka na kwiatek nie ale z partii do partii oczywiscie! Dno, dno, dno... Pojde glosowac na przeciwnika tej pani zeby przypadkiem nie wygrala!! 21:44, 19.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CóżCóż

7 0

W Siedlcach wyborcy w 2010 roku tej pani bardzo jasno podziękowali nie wybierając jej do Rady Miasta nawet. Poszła do Sokołowa, tam jej pensję płacą, a u nas... każdy wie jaka z niej działaczka Gowina. Ale ma ambicje jak widać, na prezydenta samego!!! 09:23, 20.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NIe kłamNIe kłam

3 2

Pani Sosnowska nie startowała w 2010 do rady miasta Siedlce. 10:48, 20.02.2018


Cóż2Cóż2

6 0

Sorry, masz rację. Kandydowała do Sejmiku i w 2010 i 2014, z mizernym efektem.
Przy takich ambicjach = prezydent Siedlec, radny miejski to rzeczywiście za niski próg 13:51, 20.02.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do cóz,Do cóz,

3 2

W 2010 roku- 6550 głosów a w 2014 - 7729. Jeśli wystartujesz i zdobędziesz chociaż 500 to wtedy możesz pisać o mizernym efekcie. Pozdrawiam 17:51, 20.02.2018


Manipulujesz!Manipulujesz!

2 1

To głosy z całego ogromnego okręgu do Sejmiku a nie z Siedlec!!! 14:19, 21.02.2018


Samozaoranie w imienSamozaoranie w imien

6 1

Pan podpisany w imieniu zarządu z PO zdobył w 2010 roku startując do rady miasta Siedlce 46 głosów. Słownie /czterdzieści sześć głosów/. CZAISZ BAZĘ Panie Cóż i Cóż2. I ten człowiek robi konferencję na której chwali się, że łajba cieknie, mało powiedziane - ta łajba tonie. Chwali się, że ze względu na zły kierunek polityki jaką firmuje, odchodzi z partii osoba która przynosiła prawie 8 tysięcy głosów. I jeszcze zdradza szczegóły umowy dżentelmeńskiej. To jest polityczny majstersztyk w samozaoraniu. 19:19, 20.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do samo zaorania Do samo zaorania

6 0

Dla przypomnienia i otrzeźwienia Artykuł z Gazety Wyborczej

''Ile kosztuje mandat radnego? W Siedlcach nie więcej niż 9 tys. złotych


Zrobiłem tę prowokację przez przypadek, absolutnie spontanicznie - mówi Zbigniew Rzewuski, były wiceprezydent Siedlec, a w minionej kadencji radny województwa. W dniu wyborów podsłuchał rozmowę dwóch panów. "Po ile płacą?" - pytał jeden. "Platforma daje po 20 zł" - odparł drugi. "To dranie. W socjalnym przy Kleeberga dyrektor Kordecki płaci po 30" - oburzył się pierwszy.

Marek Kordecki to asystent posła PO Roberta Ambroziewicza, szef jego biura poselskiego. Kordecki zabiegał o mandat radnego i zdobył go, uzyskując 320 głosów.

Po wyborach Rzewuski wziął magnetofon i udał się pod wskazany adres. Zagrał szukającego poparcia dla jednego z dwóch kandydatów rywalizujących w drugiej turze o prezydenturę Siedlec.

"Chcę kupić głosy w wyborach" - zagadnął napotkaną kobietę. Skierowała go do Janusza Krzymowskiego, emeryta.

"Kordecki kupował, my chcemy zrobić to samo. Po ile on płacił?".

"Po 30 zł za" - odparł Krzymowski. Ile głosów może załatwić? Emeryt zaczął liczyć, robiąc przerwy: "Dwa, cztery, sześć... dziesięć, trzynaście... siedemnaście... dwadzieścia. Tyle zbiorę".

"To pewne?" - dopytywał "kupiec".

"Co wybory tak robimy"

Emeryt wyjaśnił, że pośredniczy w sprzedawaniu głosów od dawna: "Ale to Wiesiek Płoszejko tym wszystkim dyryguje. Takie jest życie. Co wybory tak robimy. Kordecki to jego kolega".

"Nabywca" zażądał gwarancji. Poszli do sąsiada. Tu przy świadku Krzymowski oznajmił: "Kupię tak jak na Kordeckiego".

Głosy emeryt zliczał imionami: "Ja, Leszek, Kazia z Gieniem, Staszek, jego dzieci, u was troje [o rodzinie sąsiada], u Zośki też. Uzbiera się 20 głosów".

"Nie możecie więcej?" - dopytywał "kupiec". Okazało się, że z sąsiedniego bloku może być jeszcze dziesięć głosów.

"Kupiec" obliczył, że musi przygotować tysiąc złotych. Obiecał wrócić z pieniędzmi. Na odchodne zażyczył sobie oświadczenia. Sprzedający głosy - Janusz Krzymowski i jego sąsiad Wojciech Mroczek - spisali listę tych, którzy głosować będą, jak trzeba. "Obiecujemy, że zagłosujemy na pana... tak jak na pana Marka Kordeckiego, zgodnie z umową po 30 zł".

W Siedlcach kupowanie głosów trwa od lat. Już cztery lata temu w internecie można było obejrzeć nagranie, jak za papierosy i alkohol przyszli radni miejscy kupują przychylność wyborców. Nagranie zniknęło, radnym mandatów nikt nie odebrał, sprawa przyschła.

Dowody są mocne

Tym razem są dowody. - Według mnie mocne. Ale to niech rozważy nasz wymiar sprawiedliwości - mówi Rzewuski. Wczoraj złożył w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie. Dowody to nagranie magnetofonowe oraz oświadczenie osób, które za pieniądze zobowiązują się oddać głosy na wskazanego kandydata.

- Jeszcze nie znam sprawy. Zapewne dostanę ją jutro i wtedy zastanowię się nad dowodami - mówi Leszek Skorupski, p.o. szefa siedleckiej prokuratury.

Świeżo upieczony siedlecki radny Marek Kordecki przez cały dzień unikał z nami rozmowy. Dopiero po interwencji swojego szefa posła Ambroziewicza odebrał komórkę. - Jestem osobą w Siedlcach na tyle znaną, że głosów kupować nie musiałem - zapewnił. Sprawę uznał za prowokację polityczną i "przejaw ostrej walki partyjnej". Kordecki nie wyklucza jednak, że przed wyborami jego ludzie agitowali także w bloku socjalnym przy ul. Kleeberga.

Poseł Ambroziewicz nie chce wierzyć w "siedleckie taśmy prawdy". Zapowiada, że jeśli prokuratura zajmie się sprawą, do czasu jej zakończenia zawiesi w obowiązkach szefa swego biura poselskiego.

22:06, 20.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ONON

4 1

Bardzo dobra decyzja, Pan Chaberski słabo... tracą filary ciekawe wybory będą 13:58, 21.02.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do OnDo On

1 2

Raczej piątą kolumnę , która od środka wspierała przeciwnika , teraz widać gdzie kto jest . Ps . Lepsza armia zawodowa niż pospolite ruszenie . 22:04, 21.02.2018


jokojoko

5 0

żadna figura ani samorządowiec ani bankowiec a posady dobre 09:53, 22.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uuuuuuuu .......uuuuuuuu .......

2 2

.......... jeszcze trochę i ... TRACH! Pęknie w szwach! 20:54, 23.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MarekMarek

2 2

Siedlecka PO tonie rozrywana na kawałki. Zresztą to co dzieje się z PO w Gdańsku czy w Warszawie także jej nie pomaga. To już będzie marginalna partyjka. Ci co byli bliżej prawego skrzydła zostali wywaleni. Wyborcy dawnej PO mają teraz dwie opcje - ci co bliżej prawej strony to jest Gowin, PiS, STS. A lewicujący? To szansa dla SLD, które w sondażach się odbija. Panie Drabio, do dzieła, masz szansę przywrócić SLD do RM. 09:47, 24.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prorokprorok

0 0

Po jesiennych wyborach zakończy się samorządowa kariera Sosnowskiej. PO tonie i już ta łajba nie wypłynie, a bez niej pani Marta, zwana "załatwiaczką" nie da rady pływac 12:49, 27.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Życie Siedleckie Sp. z o.o., 08-110 Siedlce, ul. Starowiejska 60, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez Życie Siedleckie Sp. z o.o., 08-110 Siedlce, ul. Starowiejska 60 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone