Zamknij

Przed wyruszeniem w drogę można dmuchnąć w balonik

18:07, 16.02.2018 | PODINSP. JERZY DŁUGOSZ/KMP W SIEDLCACH
REKLAMA
Skomentuj

Od dwóch dni każdy, kto chce sprawdzić ilość alkoholu w wydychanym powietrzu, może to zrobić anonimowo, nawet bez kontaktu z oficerem dyżurnym. Urząd Miasta w Siedlcach wyposażył miejscową komendę w urządzenie, do którego każdy ma swobodny dostęp.

Od minionej środy (14.02) w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej 66 dostępny jest alkomat, którym każdy może sprawdzić swój stan trzeźwości przed wyruszeniem w podróż. Badanie jest anonimowe i trwa tylko kilka sekund. Policjanci zachęcają do korzystania z alkomatu umieszczonego w holu przy recepcji. Badanie z użyciem tego urządzenia nie wymaga obecności funkcjonariusza, jest anonimowe i trwa kilka chwil. Obsługa nie powinna stanowić problemu, bo na obudowie urządzenia umieszczona jest instrukcja. 
Jednocześnie przypominamy, że do komend należy przyjść pieszo lub skorzystać z miejskiego środka transportu. Zdarzało się już bowiem, że kierowcy przyjeżdżali do policyjnej jednostki - w stanie nietrzeźwości. Takie sytuacje kończyły się dla nich utratą prawa jazdy i sprawą w sądzie. 
Nowy alkomat dla siedleckiej komendy został zakupiony przez Urząd Miasta w Siedlcach.

(PODINSP. JERZY DŁUGOSZ/KMP W SIEDLCACH)
REKLAMA

Komentarze (1)

ArsArs

0 0

Oby samochodem na badania nie przyjeżdżali
A jeśli juz przyjdzie i dmuchnie i wynik będzie pozytywny to już taki delikwent będzie na oku policji czy za rogiem do autka nie siada. 12:18, 19.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018