Leczy się tu rocznie 5 tysięcy pacjentów, mają nowy sprzęt

09:19, 08.01.2018 | INFO/FOT. AK, MSW SP. Z O. O.
REKLAMA
Skomentuj

Sprzęt i aparatura medyczna za ponad 1,5 mln złotych trafiły do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach na laryngologię. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. 

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach od blisko 20 lat świadczy usługi w zakresie laryngologii  w ramach obecnie funkcjonującego Oddziału Laryngologicznego, Poradni laryngologicznej oraz Pracowni Audiologiczno- Otoneurologicznej. Przeprowadza się tu ok. 1200 operacji, diagnozuje i leczy ponad 5000 pacjentów rocznie. Taki stan rzeczy ma zasadnicze przełożenie na zużycie sprzętu i aparatury medycznej, dlatego też niezbędna była wymiana na urządzenia nowoczesne, wysokiej klasy, które pozwolą na świadczenie usług zdrowotnych na wysokim poziomie. 
Zakres zadania obejmował zakup, dostawę oraz instalację a także wymianę wyeksploatowanego sprzętu i aparatury dla Oddziału Laryngologicznego, Poradni Laryngologicznej oraz Pracowni Audiologiczno- Otoneurologicznej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Sp. z o.o. w Siedlcach. Do szpitala trafił nowoczesny zestaw do operacji laryngologicznych, unit, wideoonystygmograf, tympanometr, urządzenie do badania otoemisji, audiometr diagnostyczny i kabina audiometryczna. 
Jest to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów, jak i personelu szpitala. Nowoczesny sprzęt skróci czas oczekiwania na usługi medyczne, zwiększy się ich ilość, a co za tym idzie, poprawi dostęp do specjalistycznych świadczeń zdrowotnych. Ulegnie skróceniu czas diagnostyki i hospitalizacji, w znaczący sposób poprawi komfort pacjentów, podniesie ich bezpieczeństwo, a na kolejne lata stworzy wzorowe warunki do realizacji świadczeń medycznych w zakresie laryngologii. 
Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 1,544 mln zł, dotacja stanowiła 1,513 mln zł, a środki własne szpitala - 30 883,52 zł.

(INFO/FOT. AK, MSW SP. Z O. O.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018