Andrzej Dziewulski nowym komendantem siedleckiej policji

15:11, 25.07.2017 | BG
REKLAMA
Skomentuj

W uroczystości oficjalnego objęcia stanowiska przez podinsp. Andrzej Dziewulskiego wziął udział komendant wojewódzki policji insp. Tomasz Michułka.

Uroczystość odbyła się we wtorek, 25 lipca w siedleckiej komendzie. Poza szefem mazowieckiej policji wzięli w niej udział samorządowcy, na czele z prezydentem Wojciechem Kudelskim, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z policją oraz funkcjonariusze z siedleckiej komendy.
Andrzej Dziewulski pracę w policji rozpoczął w 1993 r. w Komendzie Stołecznej Policji. Przez wiele lat związany był z siedlecką jednostką, a ostatnio pełnił obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego policji w Węgrowie. Zastąpił mł. insp. Janusza Celińskiego, który pełnił obowiązki szefa siedleckich policjantów od marca, kiedy to wieloletni szef KMP w Siedlcach mł. insp. dr Marek Fałdowski  został komendantem - rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 
Komendant wojewódzki przypomniał, że siedleccy policjanci wyróżniają się bardzo dobrymi efektami swojej pracy. Prezydent Wojciech Kudelski życzył nowemu komendantowi spokojnej służby  i podkreślił, jak ważne dla miasta i jego mieszkańców jest bezpieczeństwo, które siedlecka policja dotychczas umiała im skutecznie zapewniać. 
Nowy komendant podkreślił, że nominacja była dla niego zaskoczeniem. Zaznaczył, że na stanowiskach zastępców komendanta miejskiego pozostaną Janusz Celiński i Dariusz Król. A pierwsze duże wydarzenie, które czeka Andrzeja Dziewulskiego jako szefa siedleckich policjantów to czwartkowe (27 lipca) Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które odbędą się w naszym mieście.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017