Siedlczanie, zadecydujcie o Eko Budżecie 2017!

09:32, 04.01.2017 | Konrad Kacprzak, ZUO
REKLAMA
Skomentuj

Jest to kolejny projekt w ramach akcji „Siedlce? Naturalnie!” (https://www.facebook.com/SiedlceNaturalnie/). Cel akcji to zwiększanie świadomości na temat selektywnej zbiórki odpadów wśród siedlczan i w efekcie podniesienie współczynnika segregacji odpadów w mieście. Dlaczego to takie ważne? Otóż dlatego, że za zbyt niski poziom recyklingu przewidziane są dotkliwe kary finansowe, za które przyjdzie zapłacić nam wszystkim. Samorządy muszą do 2020 roku osiągnąć poziom 50%. W Siedlcach za rok 2016 wyniesie on ok. 18%.

Dlatego ZUO zaprasza mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w projekcie Eko Budżet. Stworzono listę 12 projektów zagospodarowania terenu o wartości około 100 000 zł każdy. Siedlce podzielone są na 4 sektory odbioru odpadów, na każdy sektor przypadają dokładnie 3 projekty. Zrealizowany zostanie tylko jeden. Który? To zależy wyłącznie od Was. Od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 roku potrwa głosowanie, które wyłoni najlepszy projekt w danym sektorze. O tym, który projekt zostanie finalnie zrealizowany zdecyduje najwyższy współczynnik segregacji odpadów osiągnięty w danym sektorze za cały rok 2017.  Informacja o wysokości współczynnika w poszczególnych sektorach będzie aktualizowana co miesiąc. 

Co ważne, zagłosować można tylko raz w trakcie całego głosowania na jeden projekt w każdym sektorze, dlatego dobrze przemyślcie, która inwestycja podoba Wam się najbardziej.  ZUO zaprasza do głosowania i pamiętajcie: „naszą generację stać na segregację!”

Głosowanie odbywa się na stronie http://zuo.siedlce.pl/glosowanie 
a) Sektor 1:
- Park Trampolin, przy Amfiteatrze
- Leżaki przy fontannie, ul. Pułaskiego 
- Śmietniczki do segregacji, cały sektor
b) Sektor 2:
- Salon miejski, ul. Jagiełły
- Plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna, ul. Jagiełły
- Boisko do koszykówki, ul. Wyszyńskiego
c) Sektor 3:
- Plac zabaw dla małych dzieci, ul. Bieszczadzka
- Boisko piłkarskie, ul. Bieszczadzka
- Infrastruktura rowerowa (stojaki, stacje naprawcze), cały sektor
d) Sektor 4
- Linowy plac zabaw, nad Zalewem (od strony Os. Roskosz)
- Urządzenia do Street Workout’u, nad Zalewem (od strony Os. Roskosz)  
- Nowe śmietniczki, dookoła Zalewu

(Konrad Kacprzak, ZUO)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017