5,5 mln zł dotacji dla gminy Łochów

23:10, 20.01.2018 | A.K/Foto Gmina Łochów
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Łochów otrzyma niemal 5,5 mln zł dofinansowania. Środki te zostaną w całości przeznaczone na uzupełnienie gospodarki wodno-ściekowej.

Przyznana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacja to dobra wiadomość dla mieszkańców Łochowa, Łopianki i Budzisk. Łochowski projekt przewiduje w tych miejscowościach budowę sieci kanalizacji sanitarnej (9,54 km) i sieci wodociągowej (0,89 km), zakup i instalację zintegrowanego inteligentnego systemu zarządzania sieciami wod-kan (w tym systemy GIS, SCADA i modele hydrauliczne sieci) oraz budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej na Stacji Uzdatniania Wody Ostrówek. Lokalna inwestycja umożliwi między innymi podłączenie 490 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej. Inwestycje te otrzymają dofinansowanie w ramach działania Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dla której Narodowy Fundusz – na podstawie porozumienia z Ministerstwem Środowiska – jest instytucją wdrażającą. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało ponad 10,6 mln zł.

Gmina Łochów z otrzymanego dofinansowania cieszy się od piątku, 19 stycznia, kiedy to umowę w tej sprawie podpisali prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i skarbnik gminy Maria Komuda.

Poza unijnym wsparciem, Łochów otrzyma pożyczkę w wysokości około 2 mln zł (także ze środków NFOŚiGW), reszta zostanie pokryta ze środków własnych. Jak informuje burmistrz Robert Gołaszewski gmina uporządkuje swoją gospodarkę wodno-ściekową do końca 2020 roku. Jest to też setna umowa, którą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawiera z jednostką samorządu terytorialnego na inwestycję wodno-kanalizacyjną w obecnej perspektywie finansowej.

(A.K/Foto Gmina Łochów)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018