Zamknij

Tysiąc książek dla szkoły w Górkach-Grubakach!

20:11, 29.11.2017 | A.K/Fot.SP w Górkach-Grubakach
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 1 grudnia, do Szkoły Podstawowej im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach przyjedzie świąteczna ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanym przez Empik.

Szkoła w Górkach-Grubakach otrzymała aż 32,617 tys. głosów, dzięki czemu znalazła się w dziesiątce wyróżnionych placówek z całej Polski. Zanim do szkoły dotrą książki, Empik podziękuje mieszkańcom za ich zaangażowanie. Już od godziny 11.00 specjalni wysłannicy będą ogłaszać sukces podstawówki w całej miejscowości, o godz. 12.00 nastąpi zaś uroczyste przekazanie tysiąca nowych książek do szkolnej biblioteki.

Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować pracę konkursową, czyli zdjęcie, na którym dzieci zaaranżowały scenkę ilustrującą okładkę dowolnie wybranej książki. – Dzieci wybrały na okładkę tytuł znanej wszystkim książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”, ponieważ mimo upływu lat cieszy się ona wielkim powodzeniem, zadziwia, wzrusza i bawi. Pan Kleks jest wzorem wymarzonego nauczyciela, sympatycznego, opiekuńczego, chętnego do ciekawych rozmów. Jego lekcje są niecodzienne, a życie w akademii ukazuje wiele zaskakujących wydarzeń. Uczestnicy zdjęcia sami wybrali sobie stroje ze szkolnej garderoby, którą specjalnie dla nich otworzyła pani dyrektor i wcielili się w role bohaterów. Znaleźli również rekwizyty, by nawiązać do nadzwyczajnej lekcji geografii – można przeczytać w opisie zdjęcia.

Do konkursu „Tysiąc powodów by czytać” zgłosiło się aż 500 podstawówek z całej Polski, z których tylko 10 zostanie wkrótce nagrodzonych. Po tysiąc książek otrzyma pięć małych szkół, w których uczy się do stu uczniów i pięć z większą liczbą chętnych do czytania dzieci, aby wyrównać szanse w głosowaniu. Empik już po raz drugi organizując akcję i konkurs pod hasłem „Tysiąc powodów by czytać”. Uczestnicy programu Mój Empik współtworzą akcję – na ten cel przekazywana jest część każdej transakcji przy użyciu karty, stanowi ona cegiełkę wspierającą rozwój czytelnictwa wśród dzieci i przyczynia się do odkrywania przez nie niezwykłego świata literatury.

strona konkursu: http://www.empik.com/biblioteki

Szkoły, które wygrały w konkursie to:  Szkoła Podstawowa w Szonowicach (woj. śląskie) – 33 943 głosy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Chotowej (woj. podkarpackie) – 33 230 głosów, Szkoła Podstawowa im. ks. bpa Franciszka Jaczewskiego w Górkach-Grubakach (woj. mazowieckie) – 32 617 głosów, Szkoła Podstawowa w Lgocie Małej (woj. śląskie) – 14 941 głosów, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie (woj. zachodnio-pomorskie) – 13 847 głosów, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu (woj. mazowieckie) – 29 856 głosów, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie (woj. śląskie) – 28 721 głosów, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie (woj. kujawsko-pomorskie) – 28 254 głosy, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pawłosiowie (woj. podkarpackie) – 24 943 głosy, Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli (woj. mazowieckie) – 18 944 głosy.

(A.K/Fot.SP w Górkach-Grubakach)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone