Zamknij

Pamiętali o seniorach

10:47, 23.11.2017 | PK
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz piąty odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach Gminny Dzień Seniora. W imprezie wzięło udział ponad 120 osób.

W uroczystości wzięli udział seniorzy skupieni w 6 kołach, działających na terenie gminy Mordy (w Wyczółkach, Radzikowie, Mordach, Klimontach, Czepielinie i  Krzymoszach). Nie zabrakło także gości specjalnych. Z zaproszenia  ośrodka kultury skorzystali: Jan Ługowski, burmistrz miasta i gminy Mordy, Grażyna Drabarek i Katarzyna Kotowska – radne Rady Miejskiej w Mordach, radny powiatu siedleckiego Marek Gorzała, Zofia Jaszczuk – prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział w Siedlcach, Aneta Karczmarska – prezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej RADOŚĆ z Radomyśli  Dorota Todorska –  dyrektor GOK-u w Suchożebrach wraz z delegacją Seniorów z gminy Suchożebry. – Nasz dzień seniora obchodziliśmy dzień po Ogólnopolskim Dniu Seniora. W tym szczególnym dniu wręczyliśmy dyplomy uznania Seniorom, którzy szczególnie są aktywni i działają na rzecz osób starszych – informuje  Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u. Po złożeniu przez gości życzeń dla Seniorów, zaprezentował on grupy i zespoły, w których Seniorzy z gminy Mordy rozwijają swoje pasje i talenty, wymienił ich sukcesy odniesione przez ostatni rok oraz wyliczył występy gościnne Seniorów poza granicami gminy.

Następnie na scenie w specjalnie przygotowanym repertuarze zaprezentowały się wybrane grupy i zespoły seniorów działające w M-GOK-u. Część „Seniorzy – Seniorom” rozpoczął kabaret „Koziary”, który zaprezentował swoje premierowe skecze, przygotowane specjalnie na ten dzień. Oprócz Zespołu Ludowego „Podlasianki” zaśpiewały także Złote Kłosy z Wyczółek oraz ZL „Krzymoszowianki”. Kika swoich wierszy przeczytała Helena Młynarz. W drugiej części „Młodzi – Seniorom” odbył się wieczór poetycki Adama Końcy połączony z piosenkami w wykonaniu Karoliny Kruk. Imprezie towarzyszyła wystawa malarska najnowszych obrazów Marii Kisielińskiej.

(PK)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone