Zamknij

Złote Gody w Mordach

13:27, 27.10.2017 | TM
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku 8 par małżeńskich z gminy Mordy świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość Złotych Godów odbyła się 20 października w ośrodku kultury w Mordach.

Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni: Irena i Paweł Chodowcowie, Teresa i Stanisław Grzebiszowie, Wanda i Ryszard Musiejczukowie, Krystyna i Zygmunt Jaroszukowie, Cyryla i Roman Ługowscy, Krystyna i Bogdan Zacharczukowie, Halina i Stefan Trębiccy oraz Krystyna i Antoni Chacińscy.

Odznaczenia w imieniu prezydenta RP dokonał burmistrz Mordów, Jan Ługowski. Po wręczeniu medali, życzenia tegorocznym jubilatom złożyli, oprócz burmistrza i rodzin, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mordach Magdalena Zdanowska oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, Łukasz Wawryniuk. W części artystycznej w specjalnie przygotowanym programie dla jubilatów wystąpili: Zespół Ludowy Podlasianki, Karolina Kruk z grupy „Stalowe Struny” oraz Wiktoria Trębicka z Młodzieżowej Grupy Teatralnej IMPETUS. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli za stoły, na których czekał słodki poczęstunek.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach.

Uroczystość Złotych Godów została zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Mordy, Urząd Stanu Cywilnego w Mordach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

(TM)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone