Renata Piątkowska w Grębkowie

21:31, 11.05.2017 | A.K/FOT GBP w Grębkowie
REKLAMA
Skomentuj

Gminna Biblioteka w Grębkowie już po raz kolejny udowodniła, że potrafi zadbać o swoich czytelników. Tym razem Grębków odwiedziła popularna autorka książek dla dzieci Renta Piątkowska.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w których to biblioteka w Grębkowie angażuje się od wielu lat (w tym roku wzięła udział po raz 14). W środę, 10 maja, bibliotekę odwiedziła Renatą Piątkowska oraz towarzysząca jej lektorka Malwina Kożurno. W spotkaniu zorganizowanym w świetlicy OSP w Grębkowie wzięli udział uczniowie z klasy IV, V, VI i nauczyciele ze szkoły podstawowej w Grębkowie i Trzebuczy (dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kopciach spotkały się z autorką w październiku 2016 roku). Młodzi czytelnicy mieli okazję poznać przygody Malali, małej Pakistanki, która pragnęła uczęszczać do szkoły (pomimo, że w Pakistanie dziewczynkom odmawiano tego prawa). Za swoją miłość do nauki i głośnego wyrażania swojego zdania została srogo ukarana przez Talibów. Jest to jedyne na świecie dziecko, które otrzymało nagrodę Nobla w 2014 roku. Pogadanka przebiegła w miłej i pogodnej atmosferze. Po zakończonej lekcji bibliotecznej wszyscy zainteresowani mogli zdobyć autograf oraz zakupić wybraną książkę.

Renata Piątkowska obecnie mieszka w Bielsku Białej. Uwielbia pisać dla dzieci, a inspiracje czerpie z codziennych sytuacji, z którymi zmagają się najmłodsi. Swoją przygodę z literaturą zaczęła już jako nastolatka. Jedną z jej ulubionych książek są „Muminki” oraz powieści Astrid Lingren. Zadebiutowała zbiorem opowiadań: „Opowiadania dla przedszkolaków”. Jest autorką takich książek jak „Wieloryb”, „Dziadek na huśtawce”, „Na wszystko jest sposób”, „Paluszki”, „Piegowate opowiadania”,  „Z przysłowiami za pan brat”.

(A.K/FOT GBP w Grębkowie)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017