Zamknij

W Łochowie będą budować podziemne przejścia

16:52, 17.02.2017 | OPR. A.K
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, 16 lutego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę podziemnego przejścia w Łochowie. Na terenie miasta powstaną też dwa bezkolizyjne obiekty. Koszt zadań to 4,5 mln zł.

To rozwiązania realizowane na sieci kolejowej w ramach współpracy z samorządami i Krajowego Programu Kolejowego. - Jesienią 2018 roku w Łochowie piesi i rowerzyści zyskają wygodną i bezpieczną komunikację pod linią kolejową na ulicy Baczkowskiej i Żeromskiego. Przejście będzie wyposażone w funkcjonalne oświetlenie oraz czytelne oznakowanie. Ściany zostaną pokryte powłoką antygraffiti. Przewidziano także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wygodne wejścia do obiektu zapewnią zadaszenia. Będą też dojazdy dla rowerzystów - informuje burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.
Dodatkowo, w ramach projektu obejmującego prace na linii E75 na odcinku Sadowne-Czyżew wraz z robotami na odcinku Warszawa Rembertów-Sadowne, poza przejściem dla pieszych planuje się wybudowanie dwóch skrzyżowań bezkolizyjnych. I tak wzdłuż drogi krajowej numer 62 powstanie tunel pod torami. Natomiast w ciągu ulicy Polnej (chodzi tu o przejazd kolejowy na Jasiorówce) będzie zbudowany wiadukt nad linią kolejową i drogą krajową nr 50. Obecnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. analizują oferty, które zostały złożone do obu projektów. Finansowane zadań przewidziano z programu CEF „Łącząc Europę”.

 

(OPR. A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018