Zamknij

Turniej Smaków na Liwie najlepszym produktem turystycznym

13:12, 12.02.2017 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Regionalna Kapituła przy Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wyróżniła Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie jako jeden z pięciu najlepszych produktów turystycznych Mazowsza w 2016 roku. Impreza otrzyma certyfikat  „Najlepszy Produkt Turystyczny województwa mazowieckiego”.

Turniej Smaków jest organizowany cyklicznie od 2014 roku. Od początku impreza ta zyskała uznanie zarówno lokalnych, jak i zagranicznych wystawców. Zainteresowanie to zapewnia jarmark plenerowy na podzamczu i szeroki wybór oferty kulinarnej. A skosztować i kupić można niemal wszystko, począwszy od żywności ekologicznej, wyrobów cukierniczych, naturalnie wyrabianych wędlin po pierogi, parzybrody, paszteciki, chrzan z pigwą, pyzy, nalewki i kwas chlebowy. Poza tym można zasmakować także kuchni tatarskiej i litewskiej, w tym pierekaczewników, listkowców, pierniaczy, bielusów i kibin. Wśród pachnących i dymiących stoisk nie braknie wyrobów rękodzieła ludowego, ręcznie malowanej porcelany oraz strojów ludowych. Jednak największą atrakcją corocznych spotkań są konkursy kulinarne na „Najsmaczniejszą potrawę regionalną na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego”,  „Gościniec z podróży”, „Nagrodę Dziennikarzy” i „Nagrodę specjalną”. Główną wygraną kulinarnych rozgrywek jest jednak puchar Wojciecha Wielądko, autora jednej z pierwszych książek kucharskich w Polsce, mieszkańca Wielądek, miejscowości z gminy Grębków z powiatu węgrowskiego. 
Podczas Turnieju można zwiedzić Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie, a także rozpocząć spływ kajakowy Doliną Liwca.  Kolejny Turniej Smaków już 25 czerwca 2017 roku. W tym roku także nie zabraknie ciekawych smaków. W programie przewidziane są warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokaz robienia masła za pomocą centryfugi, warsztaty zielarskie pokaz pszczelarza oraz liczne degustacje.

 

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018