Zamknij

Nowy blok operacyjny już gotowy, wkrótce otwarcie!

10:46, 22.12.2016 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Zbliża się termin oddania nowego bloku operacyjnego w SP ZOZ w Węgrowie. Koszt dwóch sal operacyjnych i zaplecza technicznego wyniósł prawie 10 mln zł.

Suma ta wydaje się ogromna, jednak patrząc na to, co udało się zrealizować i standard świadczonych usług, to warto było zainwestować. W ubiegłym roku miały miejsce prace budowlane i instalacyjne, rozpoczęły się też roboty wykończeniowe. (...)
Wśród nowego wyposażenia bloku są kolumny anestezjologiczne (urządzenia te dostarczają gazów medycznych czyli tlenu, podtlenku azotu, podciśnienia i nadciśnienia) oraz lampa chirurgiczna (ze specjalnym systemem doświetlania i analizy ilości światła).(...) 
– Wszystko jest już wykończone i umeblowane, a sam blok jest po prostu elegancki – podkreśla dyrektor SP ZOZ w Węgrowie Artur Skóra. – Czekamy na odbiór. Trwają natomiast prace towarzyszące blokowi, to jest poprawianie ciśnienia w hydrantach, bo niestety nie zapewniają one wymogów straży. (...)

Na potrzeby nowej inwestycji przebudowano jedną ze starych sal operacyjnych. Ta obecnie jest częścią śluzy do nowego bloku. Druga czeka do dnia oficjalnego oddania wydzielonej części szpitala. (...)

Więcej na ten temat w Życiu Siedleckim, w piątek 23 grudnia

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018