LUZ wytańczył Puchary Świata w Pradze: trzy złote i jeden srebrny

13:46, 12.06.2018 N.S/MOK Siedlce Aktualizacja: 13:56, 12.06.2018

8 i 9 czerwca Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ reprezentowała Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, nasze miasto i Polskę na Pucharze Świata IDO Jazz Dance, Modern Dance w Pradze. W zawodach wzięło udział kilkuset tancerzy z kilkunastu państw świata.
Tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ wywalczyli trzy złote i jeden srebrny Puchar Świata. Na najwyższym stopniu podium zdobywając trzy złote Puchary Świata, stanęły:

• formacja jazz dance LUZ dzieci,
  • mini formacja modern dzieci w składzie: Maria Bruśniak, Antonia Cicha, Urszula Chojecka, Michalina Neścior, Zofia Roman, Dominika Tchórzewska i Adrianna Łęczycka w choreografii Joanny Woszczyńskiej,
  • formacja jazz dance LUZ juniorów w choreografii Bartka Woszczyńskiego i Joanny Woszczyńskiej.

Srebro wytańczyła natomiast formacja modern dzieci w choreografii Joanny Woszczyńskiej.
4. miejsce w kategorii mini formacje jazz dance dzieci zajęły dziewczynki: Maria Bruśniak, Antonia Cicha, Urszula Chojecka, Lena Mazurek, Michalina Neścior, Zofia Roman i Adrianna Łęczycka, duet jazz dance dzieci Antonia Cicha i Zofia Roman uplasował się również na 4. miejscu, w kategorii modern, formacja modern LUZ juniorzy zajęła też 4. miejsce (choreografia Bartek Woszczyński, Joanna Woszczyńska). Wspaniale zaprezentowała się mini formacja jazz dance juniorów w składzie Szymon Antosik, Nadia Błaszczyk, Marcelina Karolewska, Maciej Kosyl, Gabriela Remiszewska, Małgorzata Roman i Julia Sawicka w choreografii Bartka Woszczyńskiego, która zajęła 5. miejsce.
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza już w ten weekend do sali widowiskowej „Podlasie” na koncerty Kolorowy zawrót głowy (16 czerwca godz. 15:00 i 18:00) i Dance, Passion, Emotion (17 czerwca godz. 16:00 i 19:00), podczas których będzie można obejrzeć między innymi choreografie nagrodzone w Pradze.