Zamknij

W Mordach można było obejrzeć roboty i drukarkę 3D

16:25, 06.12.2017 WL
Skomentuj

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach jako współorganizator Regionalnego Festiwalu Kodowania zaprosiła młodych czytelników na pokazy robotów edukacyjnych i drukarki 3D.

Podczas spotkania, które miało miejsce 30 listopada, ponad osiemdziesięcioro dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziło pokaz nowoczesnych technologii, wykorzystujących zasady kodowania. Przedstawiciele firmy JB Multimedia zaprezentowali uczestnikom działanie drukarki 3D. Efektem jej pracy był niewielkich rozmiarów plastikowy, trójwymiarowy rekin. - Dzieci poznały zasady działania robotów edukacyjnych sterowanych za pomocą aplikacji wgranej na smartfony. Najbardziej podobała się im możliwość samodzielnego sterowania mechanicznym pingwinem, nosorożcem i robotem. Podczas gdy jedni zgłębiali tajniki nowoczesnych zabawek, inni malowali palcami na specjalnym elektronicznym monitorze. Przy ostatnim stanowisku z zestawem klocków JIMU Robot do budowania inteligentnych robotów dzieci budowały pojazd dwukołowy – informuje Marlena Soszyńska, starszy bibliotekarz w M-GBP w Mordach

Kodowanie i nowoczesne technologie są z pewnością przyszłościowe. - Zainteresowanie nimi i zgłębianie ich tajników są szansą dla naszych dzieci na dobry start w dorosłość oraz pożądany zawód na dzisiejszym rynku pracy. Specjaliści w dziedzinie kodowania mają szeroki wachlarz możliwości. Mogą tworzyć gry, aplikacje, programy komputerowe, roboty i wiele, wiele innych. Najmłodsi mają tę przewagę nad starszym pokoleniem, że od urodzenia obcują z technologią i są za pan brat z nowinkami technicznymi. Wiedza z tego zakresu przychodzi im łatwo, a co najważniejsze, jest to dla nich atrakcyjną formą nauki przez zabawę – wyjaśnia Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor biblioteki.

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej. Partnerzy festiwalu to bialska firma JB Multimedia oraz Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II.

(WL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%