Zamknij

Gimnazjalisto! Zostało tylko 3 dni rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

11:31, 16.05.2018 | N.S/www.siedlce.pl
Skomentuj

Trwa nabór do siedleckich szkół ponadgimnazjalnych. Na decyzję o potencjalnej, przyszłej pracy gimnazjalistom pozostało niespełna 3 dni. W Siedlcach przygotowanych jest 2020 miejsc we wszystkich typach szkół ponadgimnazjalnych.
Rekrutacja do szkół rozpoczęła się 10 maja. W mieście przygotowanych jest łącznie 880 miejsc w liceach, 840 w technikach oraz 300 w szkołach branżowych I stopnia, w tym np. w Zakładach Doskonalenia Zawodowego, prowadzonych przez Siedlce i inne podmioty edukacyjno-oświatowe.
Osiemdziesiąt pięć procent miejsc, tj. 1730 z 2020-u, miasto przygotowało samodzielnie (oświata jest zadaniem własnym gminy). W "miejskich" szkołach mamy więc 730 miejsc w liceach (42% wszystkich), 750 w technikach (43%) i 250 w branżowych (15%). Jak widać- ten trend ukształtował się w ostatnich 2/3 latach - mamy więcej szkół przygotowujących do konkretnych zawodów, niż kształcących na poziomie ogólnym. W szkołach prowadzonych przez inne podmioty niż miasto, najwięcej mamy miejsc w liceach (150), potem w technikach (90). W szkołach branżowych przygotowano 50 miejsc.
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych odbywa się elektronicznie (https://siedlce.edu.com.pl/kandydat/app/).

- Aby szybko i bezproblemowo każdy uczeń mógł wybrać szkołę i zawód, od ponad 15 lat w naszym mieście rekrutacja odbywa się w ten sposób - wyjaśnia naczelnik Wydziału Edukacji UM Sławomir Kurpiewski. - Jeszcze w gimnazjum każdemu uczniowi założono konto w systemie i przekazano login i hasło. Każdy samodzielnie w jednym miejscu, wybiera szkołę i zawód - uzupełnia naczelnik Kurpiewski.

Uczniowie mogą wybrać maksymalnie 3 szkoły i oddział, w którym chcą się uczyć. Ci spoza Siedlec mają również elektroniczną, ale nieco dłuższą ścieżkę rekrutacji w  systemie.
W Siedlcach uczniowie, po otwarciu w ubiegłym i tym roku nowych klas patronackich m.in. w "Elektryku", czy "Kolejówce" mogą wybierać w ofercie blisko 30 zawodów (aktualna lista zawodów). Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych potrwa do 18 maja.

(N.S/www.siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone