Zamknij

Kolejny sukces Formacji LUZ. Tancerze zdobyli dwa Grand Prix w Wilnie.

14:17, 17.04.2018 | N.S/MOK Siedlce
Skomentuj

Wielki sukces odnieśli tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ na Międzynarodowym Festiwalu Tańca SPACE, który odbył się w 14 kwietnia w Wilnie. LUZ zaprezentował dwie etiudy choreograficzne: w kategorii juniorów wystąpił duet Marcelina Karolewska i Gabriela Remiszewska z etiudą pt. Talk with me oraz formacja contemporary w układzie Lonellines on the street.
Oba układy wywalczyły pierwsze miejsca i tym samym zostały nominowane do Grand Prix Festiwalu. Marcelina i Gabriela rywalizowały z siedemnastoma innymi duetami, ale to ich prezentacja wywarła na komisji największe wrażenie. Do późnych godzin wieczornych rozgrywała się  kategoria, w której startowała formacja juniorów. Komisja sędziowska po występie LUZu nie kryła swego wzruszenia z przesłania płynącego z tańca. Tancerze z siedleckiego LUZu odbierali statuetki przy wielkiej owacji całej publiczności oraz jurorów. Autorami choreografii są kierownik i choreograf FTN LUZ Joanna Woszczyńska i Bartek Woszczyński.
Tancerze powtórzyli swój sukces z ubiegłego roku, gdzie Grand Prix Festiwalu w Wilnie wywalczyła etiuda pt. Gramofon w kategorii dzieci.


 

(N.S/MOK Siedlce)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone