Zamknij

„Narkotyki, dopalacze- nie tędy droga”. Debata młodzieżowa.

09:47, 13.04.2018 | N.S/www.prus.siedlce.pl
Skomentuj

12 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Siedlcach odbyła się debata młodzieżowa dotycząca przeciwdziałania powszechności dopalaczy i innych środków psychoaktywnych w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga”.
Głównym celem debaty było zwiększenie poziomu wiedzy o zagrożeniach, jakie związane są z narkotykami, ale też kształtowanie świadomości na temat negatywnego wpływu środków odurzających oraz skutkach prawnych z tym związanych. Młodzież miała okazję wysłuchać ekspertów zajmujących się problematyką uzależnień. Była to pani Dorota Krupińska- specjalista psychoterapii uzależnień, która pracuje w Poradni Profilaktyczno-Rehabilitacyjnej dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych „Powrót z U” w Siedlcach. Skupiła się ona na problemach osób uzależnionych. Mówiła jak można rozpoznać takie osoby i jak im pomóc. Kolejnym ekspertem była pani sierżant sztabowy Małgorzata Mazurek z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, która omówiła zachowania ryzykowne młodzieży oraz  ich konsekwencje prawne.
Na zakończenie każdego wystąpienia był czas na zadawanie pytań i dyskusje. Debata z pewnością zwiększyła świadomość młodzieży na temat zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych.

 

(N.S/www.prus.siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone