Zamknij

Jarmark na Kazimierza już w najbliższy czwartek

15:38, 05.03.2018 | PK
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, 8 marca, odbędzie się w Mordach coroczny Jarmark na Kazimierza.

Oprócz różnorodnych kramów będą stoiska z ludowymi wyrobami rękodzielniczymi oraz loteria fantowa. W części artystycznej wystąpią m. in. orkiestra dęta OSP Mordy, zespoły wokalne i ludowe („Korniczanie”, „Podlasianki” i „Krzymoszowianki”), akordeonista Wiesław Iwanowski oraz duet kabaretowy Władysława i Mariusz Dąbrowscy. Impreza zacznie się o godz. 8.30 na placu przy Ośrodku Kultury w Mordach (ul. Parkowa 9).
Jarmark na Kazimierza to impreza plenerowa, której historia sięga jeszcze XVII w., gdy król Jan Kazimierz nadał miastu Mordy przywilej organizowania jarmarku. Jarmark ten nie jest tak wielki jak dawniej, ale jeszcze dziś da odczuć się specyficzny klimat tego dnia, wywołany nadchodzącą wiosną, kramami, dużym zjazdem kupców i okolicznych mieszkańców.
Organizatorami tegorocznego jarmarku są: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Zespół Oświatowy im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Mordach.
Patronat mediany nad jarmarkiem sprawuje „Życie Siedleckie”.

 

(PK)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone