Zamknij

Z Drozdem i Zbirkiem przez miasto

22:28, 27.02.2018 | DMK
REKLAMA
Skomentuj

Muzeum Regionalne i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na promocję książki ks. Henryka Drozda z ilustracjami Mirosława "Zbirka" Andrzejewskiego.
Spotkanie odbędzie się w środę, 7 marca, o godz. 19, w Muzeum Regionalnym w Siedlcach (ratusz Jacek, ul. Piłsudskiego 1).
Przewodnik „Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce”, wydany z okazji 470. rocznicy założenia miasta i 200. rocznicy erygowania diecezji siedleckiej, ma 178 stron i format 11x20 cm, pasujący do prawie każdej kieszeni i torebki. Składa się z dziewięciu rozdziałów, zawierających propozycje dziewięciu turystycznych tras zwiedzania Siedlec, przy których znajduje się ponad 70 zabytków lub interesujących miejsc. Polecanym miejscom towarzyszą „fiszki” z okazjonalnymi dowcipami lub rysunki Mistrza Humoru Mirosława Andrzejewskiego.
Ks. Henryk Drozd jest kapłanem diecezji siedleckiej i historykiem sztuki. Był dyrektorem Katolickiego Radia Podlasie, Muzeum Diecezjalnego oraz przewodniczącym Diecezjalnej Komisji Artystyczno-Architektonicznej oraz nauczycielem akademickim w Seminarium Duchownym. Mirosław Andrzejewski to harcerz, były opozycjonista, rysownik i grafik, współpracujący z ogólnopolskimi i lokalnymi mediami, komentujący swoimi pracami wydarzenia społeczne i polityczne.
Spotkaniu będzie towarzyszył  kiermasz książek Wydawnictwa UNITAS.

(DMK)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone