Zamknij

Nowa książka Eugeniusza Kasjanowicza

20:02, 24.11.2017 | Stefan Todorski
REKLAMA
Skomentuj

W Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się promocja kolejnego tomu poezji Eugeniusza Kasjanowicza „w Tobie – miasto Moje”.

Wydawcą przygotowanego na 470-lecie miasta Siedlce dzieła jest Miejska Biblioteka Publiczna, a sponsorem publikacji, który sfinansował większość wydawniczych kosztów – siedlecki samorząd. Wybór wierszy graficznie opracował Mirosław Zdrodowski, a wstępem opatrzył Ernest Bryll. W wydawnictwie, którego redakcji podjęła się Jadwiga Krystyna Madziar, wykorzystano zdjęcia grodu nad Muchawką Jarosława Kurzawy. Książka wydana została w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Przekładu utworów na język angielski dokonali prof. Zbigniew Lisowski i Izolda Lisowska-Popoilik.

Promocyjny wieczór poprowadził dziennikarz radiowy Andrzej Ilczuk. Wiersze poety czytał popularny aktor Andrzej Ferenc. Recytacje przeplatały się z piosenkami do tekstów Eugeniusza Kasjanowicza, z muzyką Waldemara Koperkiewicza, które wykonali aktorzy i orkiestra siedleckiego Teatru S. Niespodzianką był występ barda Tomasza Hapunowicza, który zaśpiewał dwie swoje kompozycje oczywiście do tekstów bohatera wieczoru. Z wykonaną piosenką do wiersza „Podwórka na Pułaskiego” T. Hapunowicz podbił przed laty krakowską publiczność i konkursowe jury zdobywając główną nagrodę w ogólnopolskim przeglądzie piosenki studenckiej. Wyjątkowo udany wieczór kończyły podziękowania, gratulacje, kwiaty i … wręczanie książek. Wszyscy obecni na promocji (a sala była prawie pełna) otrzymali promowany, z dużym kunsztem wydany tom, w którym można było uzyskać od poety okolicznościową dedykację.

(Stefan Todorski)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone