WLKS drugi w mistrzostwach województwa

14:29, 13.11.2018 KS Aktualizacja: 14:40, 13.11.2018

WLKS Siedlce-Nowe Iganie był organizatorem Mistrzostw Województwa Mazowieckiego do lat 16 w podnoszeniu ciężarów.

Gospodarze nie byli przesadnie gościnni. WLKS zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując jedynie UOLKA Ostrów Mazowiecka. Przy okazji mistrzostw odbył się pierwszy zjazd kursantów, marzących o uprawnieniach sędziego podnoszenia ciężarów.

W kategorii 75 kg złoty medal zdobył Weronika Gałecka, która nie miała konkurentek. Brąz przypadł w udziale Oldze Komorowskiej (kat. 69 kg). W wielu kategoriach swoje umiejętności zaprezentowały medalistki mistrzostw Polski juniorek.

W rywalizacji juniorów pierwsze miejsce zdobył Rafał Kamiński (kat. 94 kg). Srebro wywalczył Tomasz Nowosielski (kat. 69 kg), zaś brąz Kamil Tomczak (56 kg).

W zawodach wzięło udział 40 zawodniczek i zawodników.