Koniec pucharowej przygody Pogoni

20:17, 30.10.2018 KS Aktualizacja: 21:51, 30.10.2018

Pogoń Siedlce przegrała 1:2 z Chrobrym Głogów i zakończyła udział w Pucharze Polski na 1/16 finału.

Marcin Prasoł zdecydował się na kilka zmian w jedenastce. W bramce szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał Piotr Smołuch, parę środkowych obrońców stworzyli Armin Pjetrović oraz Szymon Przystalski, zaś na skrzydłach zagrali Sebastian Pociecha i Michał Wrzesiński.

Początek spotkania był optymistyczny dla Pogoni, jednak im dłużej mecz trwał tym było gorzej. Katem siedlczan okazał się Konrad Kaczmarek, który wykończył dwie 100-procentowe sytuacje. W pierwszej z nich otrzymał idealną piłkę od Serhija Napołowa, zaś w drugiej od Damiana Sędziaka. Obie bramki były efektem niewymuszonych błędów w strefie środkowej. Pogoniści szukali bramki kontaktowej, jednak Mateusz Abramowicz z mniejszymi lub większymi problemami radził sobie ze strzałami Andrzeja Rybskiego (z głowy) i Wrzesińskiego (z dystansu). Do przerwy Chrobry prowadził 2:0.

W 51 minucie siedlczanie byli bliscy złapania kontaktu. Znakomitą okazję miał Adrian Paluchowskiego, jednak po znakomitej wrzutce Michała Wrzesińskiego niecelnie główkował z pola bramkowego. Kilka chwil później Damian Mosiejko wywalczył rzut wolny na 17 metrze przed bramką Mateusza Abramowicza. Do piłki podszedł Pazio, ale trafił w rywala, zamiast do bramki. Dobrej sytuacji w 86 minucie nie wykorzystał Paweł Garyga, który w 86 minucie ostemplował słupek. W ostatniej akcji meczu Pazio zdobył honorowego gola z rzutu karnego. Siedlczanie przegrali 1:2 i pożegnali się z Pucharem Polski.

W sobotę 3 listopada o 18:00 Pogoń zagra w Chorzowie z Ruchem.

Pogoń Siedlce – Chrobry Glogów 0:2 (0:2)

Bramki: Adam Pazio 90+4 k - Konrad Kaczmarek 12, 25

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio, 2. Armin Pjetrović, 3. Szymon Przystalski, 6. Adam Mójta (78, 7. Paweł Garyga) – 14. Michał Wrzesiński, 11. Piotr Marciniec (46, 16. Bartosz Wiktoruk), 23. Damian Mosiejko, 18. Andrzej Rybski (57, 99. Dominik Barciak), 24. Sebastian Pociecha – 87. Adrian Paluchowski