Radomska klątwa wciąż trwa

20:46, 20.10.2018 KS Aktualizacja: 22:14, 20.10.2018

Pogoń Siedlce przegrała 2:3 w Derbach Mazowsza z Radomiakiem.

Do kadry meczowej powrócił Sebastian Krawczyk, który ostatnio pauzował z powodu uzbierania czterech żółtych kartek. To nie wpłynęło jednak na kształt jedenastki. Trener Marcin Prasoł uznał, że zwycięskiego składu nie należy zmieniać.

Pierwsza połowa zaczęła się mało optymistycznie. Radomiak mógł objąć prowadzenie już po 30 sekundach, ale na wysokości zadania stanął Rafał Misztal. Golkiper Pogoni nie zachował długo czystego konta. W 5 minucie Szymon Przystalski sfaulował we własnej szesnastce Damiana Szuprytowskiego, a w rolę egzekutora wcielił się Leandro. Pierwszy kwadrans zapowiadał wysoką porażkę Pogoni. O zmianę tendencji zadbał Mateusz Bochnak, który oddał celny strzał po podaniu od Damiana Mosiejki i krótkim rajdzie. Kilka chwil później Pogoniści objęli prowadzenie. Adam Pazio złożył się do woleja po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy wynikłym po wrzutce Adama Mójty z rzutu wolnego. Pogoń schodziła na przerwę przy prowadzeniu 2:1.

Po przerwie Radomiak ruszył do odrabiania strat. W 51 minucie najlepszy na boisku Leandro zszedł do środka i pięknym strzałem w okienko doprowadził do remisu. Pogoń powinna odpowiedzieć dubletem Bochnaka, ale młodzieżowiec nie zdołał pokonać Mateusz Kochalskiego po podaniu Andrzeja Rybskiego z fałsza. W 73 minucie radomianie zdobyli wyczekiwanego gola. Rezerwowy Jakub Rolinc otrzymał podanie od Leandro i z kilku metrów pokonał Misztala. Końcówka meczu upłynęła w strugach deszczu. Pogoda miała wpływ na przypadkowość boiskowych wydarzeń Siedlczanie do końca wierzyli w wywiezienie choćby punktu z obiektu przy Narutowicza, ale nie zdołali zdobyć trzeciej bramki. Pogoń nie wygrała w Radomiu od 22 lat i jeszcze poczeka na przerwanie tej klątwy.

W sobotę 27 października o 17:00 Pogoń podejmie Skrę Częstochowa.

Radomiak Radom – Pogoń Siedlce 3:2 (1:2)

Bramki: Leandro 5 k, 51, Jakub Rolinc 73 – Mateusz Bochnak 16, Adam Pazio 23

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 11. Dariusz Brągiel – 17. Mateusz Bochnak (88, 99. Dominik Barciak), 23. Damian Mosiejko (76, 9. Kamil Walków), 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski (57, 8. Tomasz Margol), 6. Adam Mójta (70, 14. Michał Wrzesiński) – 87. Adrian Paluchowski