Rugbiści wymęczyli zwycięstwo w Gdańsku

18:41, 13.10.2018 KS Aktualizacja: 20:59, 13.10.2018

Rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali 32:24 z Lechią w Gdańsku.

Po 20 minutach Pogoniści przegrywali 0:17. Trener Krzysztof Folc nie mógł powiedzieć nic dobrego o grze swojej drużyny. - Trudno mi powiedzieć dlaczego drużyna była śnięta w pierwszych 20 minutach. Chyba drużyna pomyślała, że ten mecz wygra się sam. Trzeba oddać Lechii, że mocno walczyli na własnym boisku. Dwa pierwsze przyłożenia były po naszych megabłędach. Wolelibyśmy o tym meczu jak najszybciej zapomnieć. - powiedział opiekun Pogoni.

Do przerwy siedlczanie odrobili część strat (12:17). Pogoniści w drugiej połowie grali lepiej. Drużyna Folca odwróciła wynik, a nawet zapewniła sobie punkt bonusowy, który był celem. MKS wygrał 32:24, ale nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia. - Mecz z Orkanem traktowaliśmy jako potknięcie. W Gdańsku zagraliśmy bardzo słabo. Chyba najsłabiej w rundzie jesiennej. Nie znam historii meczów Pogoni, jednak zdążyłem dowiedzieć się, że zespół dostosowuje się do klasy rywala. Za tydzień liczę więc na dobry mecz z Budowlanymi - stwierdził Folc.

W sobotę 20 października o 15:00 siedlczanie zagrają w meczu na szczycie Ekstraligi z Budowlanymi SA Łódź.

Lechia Gdańsk – Awenta MKS Pogoń Siedlce 24:32 (17:12)

Punkty: Paweł Boczulak 9 (P, K), Jacek Galewski 5 (P), Rafał Witoszyński 5 (P), Robert Wójtowicz 5 (P) – Andrei Cebotari 10 (2 P), Daniel Gdula 8 (P, K), Norbert Kargol 5 (P), Daniel Trybus 5 (P), Przemysław Rajewski 4 (2 pd)

Pogoń: 1. Paweł Tokarski (72 Dawid Rajewski), 2. Adrian Chróściel, 3. Tomasz Gołąb (72 Paweł Krasuski), 4. Dawid Dybowski (72 Paweł Antoszczuk), 8. Marek Mirosz (76 Wojciech Twarowski), 6. Norbert Kargol (77 Krystian Olejek), 7. Maciej Panasiuk, 17. Eduard Wertylećkyj, 9. Daniel Trybus, 10. Sergo Kwernadze, 11. Tomasz Biernacki (78 Adam Dudek), 12. Artem Kułyk), 13. Daniel Gdula, 14. Andrei Cebotari, 15. Przemysław Rajewski