Zagrali dla Pawła. Mecz charytatywny w Siedlcach

15:20, 07.10.2018 KS Aktualizacja: 15:34, 07.10.2018

Na stadionie ROSRRiT odbył się mecz charytatywny pomiędzy Pogonią i przyjaciółmi a Zawodową Reprezentacją Siedlec.

W niedzielne południe został rozegrany wyjątkowy mecz, w którym najważniejszy nie był wynik, ale pomoc Pawłowi Matłaczowi, który zmaga się ze skutkami poważnej kontuzji odniesionej na boisku. Kibice zgromadzeni na stadionie ROSRRiT mogli wesprzeć Pawła poprzez datki składane do specjalnie przygotowanych puszek.

Mecz rozpoczął się od symbolicznego rozpoczęcia gry przez wychowanka Pogoni. Od pierwszych minut przewagę uzyskali Pogoniści i przyjaciele. W defensywie z precyzją dośrodkowań problemów nie miał Łukasz Wójcik, w pomocy czarował Damian Guzek, zaś w ataku o snajperskim instynkcie przypomniał Dariusz Dziewulski. Do przerwy było 5:1 dla "gospodarzy".

W drugiej połowie Zawodowa Reprezentacja Siedlec doszła do głosu. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu. Mecz był toczony atmosferze fair play, choć nie brakowało zaciekłej walki. Ostatecznie Pogoń wygrała 6:4, jednak to nie wynik był najbardziej istotny. Zwycięzcy odebrali pamiątkowy puchar, a przegrani już wyrazili chęć rozegrania rewanżu. Wspomniane trofeum i inne gadżety będą możliwe do nabycia na licytacji, o której szczegółach niezwłocznie poinformujemy.

07.10.18, 12:15 - Siedlce (stadion ROSRRiT)

Mecz charytatywny: Pogoń i przyjaciele - Zawodowa Reprezentacja Siedlec 6:4 (5:1)

Bramki: Kamil Gołoś 7, 58, Ireneusz Stankiewicz 14, Dariusz Dziewulski 18, 32, Sylwester Buga 36 - Tomasz Buda 22, Piotr Woźnica 49 k, Karol Kozak 76, Krzysztof Cabaj 79

Pogoń (wyjściowy oraz rezerwowi): Konrad Kopyra - Łukasz Wójcik, Paweł Trojecki, Marcin Tomaszewski, Damian Guzek - Damian Lewczuk, Piotr Kosiorowski, Sylwester Buga, Ireneusz Stankiewicz - Kamil Gołoś, Michał Chromiński oraz Paweł Bala, Józef Burta, Marek Ciuhak, Dariusz Dziewulski, Łukasz Firus, Piotr Jasiński, Paweł Księzopolski, Jakub Krzyżanowski, Przemysław Rodak, Damian Wiewiórka

ZRS (wyjściowy oraz rezerwowi): Adrian Starak - Radosław Popławski, Marcin Derkacz, Krzysztof Raźniak, Kamil Piwowarski - Karol Szymański, Marcin Janasz, Karol Kozak, Krzysztof Cabaj - Robert Chojecki, Piotr Woźnica oraz Marcin Aleksiejewicz, Tomasz Araszkiewicz, Tomasz Buda, Sebastian Domański, Sebastian Klocek, Michał Koć, Kosyl, Jarosław Neścior, Maciej Sztajnert

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)