Porażka z Resovią. Pogoń nadal szuka stabilizacji

19:31, 08.09.2018 KS Aktualizacja: 12:16, 11.09.2018

Podopieczni Pawła Sikory przegrali 1:3 z Resovią.

Trener Sikora dokonał dwóch zmian w podstawowej jedenastce. Kontuzjowanego Tomasza Margola zastąpił wracający po odcierpieniu kartkowej pauzy Maciej Wichtowski, zaś miejsce Piotra Marcińca w środku pola zajął Bartosz Witkoruk.

Od pierwszych minut w grze Resovii widoczny był pomysł na grę i brak respektu dla Pogoni. Siedlczanie popełniali zbyt wiele prostych błędów, a na dodatek mieli wyraźne problemy szybkościowe. W 18 minucie padła pierwsza bramka w meczu. Gola samobójczego zdobył Sebastian Krawczyk, którego piłka obtarła po centrze z rzutu rożnego. Kwadrans później Kamil Antonik wykorzystał błąd siedleckiej defensywy i Rafała Misztala. Młodzieżowiec miał przed sobą pustą bramkę i nie mógł przestrzelić. Pogoniści nie zasłużyli na gola kontaktowego, ale go zdobyli. W 38 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Bartosz Wiktoruk. Bartłomiej Banek nawet nie drgnął. Do przerwy było 2:1 dla Resovii.

Po zmianie stron Resovia nie cofnęła się do defensywy. Beniaminek ze stolicy Podkarpacia grał swoje i dążył do zdobycia kolejnej bramki. Tuż po przerwie Misztal zatrzymał groźnego Bartłomieja Buczka w sytuacji sam na sam. W 68 minucie bliski doprowadzenia do remisu był niewidoczny Adrian Paluchowski, jednak Banek stanął na wysokości zadanie. Dziesięć minut później rezerwowy Adam Mójta zacentrował w punkt do Andrzeja Rybskiego, który strzałem ze szczupaka nieznacznie minął celu. Końcówka była dramatyczna. W 82 minucie ekspogonista Michał Ogrodnik dobił siedlczan i nie krył radości po zdobytej bramce. Kilka chwil później Armin Pjetrović brutalnie wyciął Davida Kwieka. Pomocnik Resovii przewracając się uszkodził Niemca o czarnogórskim pochodzeniu, co doprowadził do hospitalizacji. O czerwonej kartce nawet nie ma co wspominać. Pogoń przegrała 1:3 z Resovią.

W sobotę 15 września o 15:00 Pogoń zagra w Toruniu z Elaną.

Pogoń Siedlce – Resovia 1:3 (1:2)

Bramki: Bartosz Wiktoruk 38 – bramka samobójcza 18, Kamil Antonik 33, Michał Ogrodnik 82

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 19. Maciej Wichtowski, 4. Armin Pjetrović, 11. Dariusz Brągiel (69, 17. Mateusz Bochnak) – 24. Sebastian Pociecha (64, 14. Michał Wrzesiński), 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski (90, 98. Patryk Szczepański), 7. Paweł Garyga (46, 6. Adam Mójta) – 87. Adrian Paluchowski, 9. Kamil Walków