Pogoń rozbita w derbach Mazowsza

19:54, 18.08.2018 KS Aktualizacja: 20:03, 18.08.2018

Pogoń Siedlce przegrała 0:3 ze Zniczem Pruszków. Dublet ustrzelił Patryk Kubicki.

Historia spotkań ze Zniczem nie przemawiała za Pogonią, ale wiele rzeczy tak. W Katowicach siedlczanie wyciągnęli wynik z 0:2, skład zdążył się już zgrać, a i własne dobrze przygotowane boisko miało pomóc w realizacji wytrenowanych elementów. Znicz nie przejął się atutami Pogoni i wypunktował gospodarzy.

Wszystkie bramki dla pruszkowian padły po centrach z rzutów rożnych. Przy pierwszym nieporadnie zachowała się defensywa siedleckiej Pogoni na czele z Piotrem Smołuchem. Kubicki ze spokojem to wykorzystał. Pogoniści ruszyli do odrabiania strat, ale Maciejowi Wichtowskiemu w decydującym momencie zabrakło snajperskiego instynktu. Wykorzystał to Znicz, a konkretnie Kubicki. Skrzydłowy pruszkowian skompletował dublet po centrze Dariusza Zjawińskiego z rzutu rożnego. W końcówce pierwszej połowy Paweł Tarnowski ostemplował poprzeczkę.

W przerwie Paweł Sikora dokonał dwóch zmian, jednak nie zmieniły one oblicza spotkania. W 60 minucie - znowu po rożnym - gola zdobył aktywny Marcin Bochenek. Po godzinie gry mecz mógł się zakończyć. Pogoń nie wierzyła, a Znicz nie chciał się przemęczać. Wielu kibiców opuściło stadion, a ich liczba i tak była rekordowa (in minus) - 673 widzów.

- Nie mam zamiaru się tłumaczyć. Chcę tylko przeprosić kibiców. Musimy złapać się za jaja i zacząć grać - powiedział Sikora.

W środę pierwsza okazja do zmazania plamy. Pogoń zagra w Boguchwale ze Stalówką.

Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 0:3 (0:2)

Bramki: Patryk Kubicki 9, 38, Marcin Bochenek 60

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 5. Sebastian Krawczyk, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 6. Adam Mójta (46, 11. Dariusz Brągiel) – 17. Mateusz Bochnak (71, 24. Sebastian Pociecha), 8. Tomasz Margol (46, 7. Paweł Garyga), 10. Lucas Guedes (63, 23. Damian Mosiejko), 18. Adrian Rybski, 9. Kamil Walków – 87. Adrian Paluchowski