Jak z Olimpią to porażka

19:59, 04.08.2018 KS Aktualizacja: 12:11, 05.08.2018

Pogoń Siedlce nie zdobyła bramki w trzecim kolejnym meczu. Uczyniła to Olimpia Elbląg, która wywiozła z Siedlec pełną pulę.

Trener Paweł Sikora dokonał czterech zmian względem przegranego spotkania w 2 kolejce w Grudziądzu. Na ławkę powędrował m.in. Adrian Paluchowski, który zapłacił miejscem w składzie za ofensywną niemoc siedlczan. Jego miejsce zajął Kamil Walków.

Napastnik wypożyczony ze Świtu Skolwin Szczecin mógł zostać bohaterem meczu. W 44 minucie sprytnie oszukał Tomasza Lewandowskiego przy linii końcowej, po czym odegrał do Mateusza Bochnaka. Młodzieżowiec uderzył jednak wprost w Krzysztofa Pilarza. To była jedna z nielicznych sytuacji z obu stron w pierwszej połowie. Olimpijczycy potrafili stworzyć zagrożenie jedynie po stałych fragmentach gry. Pogoń przeważała w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Pilarza.

Tuż po przerwie po rzucie rożnym piłka trafiła w rękę Adama PaziaDamian Gawęcki po chwili zawahania wskazał na wapno. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Bojas i nie pomylił się. Pogoń ruszyła do odrabiania strat, jednak brakowało skuteczności (Bochnakowi w 53 minucie) lub dobrze dysponowany był Pilarz (strzał Walkowa w 51, niesygnalizowane uderzenia Pazia w 87). W końcówce nerwów na wodzy nie utrzymał Tomasz Margol i w krótkim odstępie czasu zapracował na czerwoną kartkę. W efekcie wyleciał z boiska, a po obejrzeniu czterech żółtych kartek w sezonie czeka go pauza w kolejnym spotkaniu. Siedlczanie przegrali 0:1 i nadal czekają nie tylko na zwycięstwo, ale i na bramkę na boiskach II ligi.

W 4 kolejce Pogoń zagra na wyjeździe z Rozwojem. Mecz w Katowicach rozpocznie się o 17:00.

Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)

Bramka: Jakub Bojas 48 k

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski (46, 10. Lucas Guedes), 6. Adam Mójta (64, 14. Michał Wrzesiński) – 17. Mateusz Bochnak (66, 5. Sebastian Krawczyk), 8. Tomasz Margol, 21. Piotr Marciniec, 16. Bartosz Wiktoruk, 7. Paweł Garyga (54, 87. Adrian Paluchowski) – 9. Kamil Walków