Pogoń wygrała na tydzień przed ligą

15:18, 14.07.2018 KS Aktualizacja: 16:32, 18.07.2018

Pogoń Siedlce wygrała 2:0 z Ursusem Warszawa. Za tydzień biało-niebiescy rozpoczną zmagania w II lidze.

Pogoń Siedlce tuż przed meczem dokonała dwóch ruchów kadrowych. Nowymi piłkarzami biało-niebieskich zostali 28-letni Michał Wrzesiński oraz 19-letni Bartosz Wiktoruk. Ten pierwszy ma za sobą znakomity sezon w barwach Pelikana Łowicz. W barwach Ptaków zdobył 13 bramek w 32 meczach. - Ciężka praca zaowocowała transferem z III do II ligi. Mam nadzieję, że pomogę Pogoni w osiągnięciu jej celów. II liga to nie jest dla mnie zupełnie nowa przygoda, ponieważ nie grałem na tym szczeblu od czterech lat. Chcę wywalczyć miejsce w pierwszym składzie. Na ten moment innych celów sobie nie stawiam - powiedział Wrzesiński.

Wiktoruk był swego czasu nazwany "Perłą z Podlasia". Jego ostatnim klubem była juniorska sekcja w Villareal CF. Przed wyjazdem do Hiszpanii grał w Hetmanie Białystok. Ma na swoim koncie ponad 30 występów w juniorskich reprezentacjach Polski. - Mam nadzieję grać jak najwięcej minut w Pogoni, żeby się wybić. Gra w Hiszpanii była dla mnie znakomitą naukę. Teraz chcę, żeby to przełożyło się na występy w Polsce. Moja nominalna pozycja to ósemka, ale mogę również występować na dziesiątce lub skrzydłach - powiedział Wiktoruk.

W pierwszej połowie zabrakło bramek, ale walki było aż nadmiar. Szczególnie aktywny był Wrzesiński, który raz po raz sprawiał problemy defensywie III-ligowca z Warszawy. W 8 minucie Ursus mógł objąć prowadzenie, ale Filip Dziełak nie zdołał przeciąć piłki wstrzelonej z prawego skrzydła przez Macieja Prusinowskiego. Po kwadransie gry z okładem Pogoń przejęła kontrolę nad meczem. Najlepszych okazji nie wykorzystali Andrzej Rybski (nie zdołał przeciąć piłki zagranej z drugiej linii) oraz Paweł Garyga (minimalnie przestrzelił po wycofaniu Adama Pazia.

Na drugą połowę wyszła niemal zupełnie odmieniona jedenastka. W 49 minucie golkiper Ursusa był w poważnych opresjach, ale zachował czyste konto. Do czasu. Kilka chwil później Kamil Walków wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Adriana Paluchowskiego. W 57 minucie asystent przerodził się w strzelca. Stało się tak po znakomitym dośrodkowaniu Sebastiana Krawczyka. Piłka została zagrana między bramkarza i obrońców, co skrzętnie wykorzystał Paluch. W 86 minucie Pogoniści mogli dobić rywali, ale bramkarz testowany w Ursusie sparował poza boisko centrostrzał Walkowa. Biało-niebiescy zasłużenie wygrali 2:0. Czas na ligę.

Pogoń Siedlce – Ursus Warszawa 2:0 (0:0)

Bramki: Kamil Walków 53, Adrian Paluchowski 57

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, Piotr Smołuch) – 7. Adam Pazio (46, 13. Sebastian Krawczyk), 8. Tomasz Margol (46, 19. Maciej Wichtowski), 3. zawodnik testowany (81, 15. Paweł Łydkowski), 6. Adam Mójta (46, 24. zawodnik testowany I) – 46. 11. Paweł Garyga (46, 5. Kamil Walków), 93. Bartosz Wiktoruk (46, 25. Piotr Marciniec), 23. Damian Mosiejko (46, 10. Lucas Guedes), 14. Andrzej Rybski (46, 99. Dominik Barciak), 14. Michał Wrzesiński (83, 22. Kuba Jóźwiak) – 21. Cezary Demianiuk (46, 9. Adrian Paluchowski