Pogoń nie wykorzystała dwóch jedenastek, ale wygrała

20:09, 11.07.2018 KS Aktualizacja: 20:10, 11.07.2018

Pogoń Siedlce wygrała 2:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. To pierwsze sparingowe zwycięstwo pod wodzą Pawła Sikory.

Tuż przed meczem kontraktem z Pogonią związał się Damian Mosiejko, który ostatnio występował w wypożyczeniu z Arki Gdynia do II-ligowych Błękitnych Stargard. - Do przejścia do Pogoni zachęciła mnie wizja walki o awans. Cele weryfikuje boisko, a na nim musimy walczyć w każdym meczu. Jestem oswojony z II ligą, więc czekam na nowe wyzwania związane z grą na tym poziomie. Kibice mogą spodziewać się mnóstwa walki, ale nie można zapomnieć o grze w piłkę - powiedział Mosiejko, który parafował dwuletnią umowę.

W pierwszej połowie siedlczanie zaprezentowali się z dobrej strony. W pierwszych minutach aktywny był prawy pomocnik, pochodzący ze Szczecina. Niestety nie doczekał końca pierwszej połowy, ponieważ opuścił boisko z urazem pachwiny. W 14 minucie Adrian Paluchowski groźnie główkował po wrzutce Adama Pazia, jednak Mateusz Prus popisał się skuteczną interwencją. W 31 minucie rzut karny wywalczył Kamil Walków. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Paluchowski, ale przegrał pojedynek z Prusem. W ostatniej akcji pierwszej połowy golkiper Świtu po raz trzeci wykazał wyższość nad napastnikiem Pogoni.

Worek z bramkami w drugiej połowie rozwiązał Margol, który został przesunięty z drugiej linii do defensywy. Były piłkarz ŁKS celnie główkował po wrzutce Adama Mójty z rzutu rożnego. Po godzinie gry Dominik Barciak przestrzelił z kilkunastu metrów. W 79 minucie Pogoń wywalczyła drugi rzut karny w meczu. Za wykonanie zabrał się Mosiejko, jednak jego intencje wyczuł Konstanty Antoniuk. Na szczęście środkowy pomocnik wykazał się czujnością i skutecznie dobił. W końcówce defensywa Pogoni pozwoliła na zbyt dużo rywalom i straciła bramkę. Siedlczanie wygrali 2:1.

W sobotę 14 lipca o 12:00 Pogoń zagra z Ursusem Warszawa.

Pogoń Siedlce - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:0)

Bramki: Margol 51, Mosiejko 79 - testowany 88

Pogoń (skład wyjściowy): Burta - Pazio, Wichtowski, testowany I, Mójta - testowany II, Margol, Marciniec, Rybski, Walków - Paluchowski