Przegrana ze starymi znajomymi

10:47, 08.07.2018 KS Aktualizacja: 10:48, 08.07.2018

W drugim letnim sparingu Pogoniści przegrali 1:2 z Legionovią Legionowo.

Za wyniki Legionovii od kilku miesięcy odpowiada Bartosz Tarachulski, który w przeszłości był piłkarzem i trenerem Pogoni Siedlce. III-ligowa Novia wykorzystała mecz w Siedlcach do testów, dlatego w jej składzie pojawili się znani z gry w Siedlcach Marcin Burkhardt oraz Daniel Gołębiewski

Legionovia - jak przystało na rywala z niższej ligi - zaciekle walczyła o korzystny wynik. Wysiłki drużyny Tarachulskiego zostały nagrodzone w 14 minucie, kiedy sędzia podarował jedenastkę III-ligowcowi. Testowany w Pogoni Dominik Budzyński jako pierwszy odbił piłkę, ale przy tej interwencji z impetem wpadł na rywala. Arbiter dopatrzył się faulu, choć siedleccy piłkarze długo mu tłumaczyli, że nie ma racji. Karnego wykorzystał testowany piłkarz z Bałkanów. Pogoń miała kilka okazji do wyrównania, jednak brakowało precyzji lub dobrze interweniował Mikołaj Smyłek. W 21 minucie poprzeczka uratowała siedlczan od straty bramki.

Po przerwie na placu gry po obu stronach zameldowali się zmiennicy. W 63 minucie do wyrównania doprowadził słowacki defensor testowany przez Pogoń. Rosły obrońca zza południowej granicy wygrał walkę powietrzną po wrzutce Piotra Krawczyka z rzutu rożnego. Radość Pogoni nie trwała długo. Kilka chwil później Kamil Wolski wykorzystał nieporadność w szeregach siedleckiej defensywy i z bliska pokonał testowanego bramkarza. W końcówce sędzia dał kolejny popis. Najpierw wskazał na wapno po wątpliwym przewinieniu na Adamie Paziu, ale po konsultacji z asystentem przyznał się do błędu. Oby w II lidze byli lepsi sędziowie...

W środę 11 lipca o 17:00 Pogoń zagra u siebie z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Pogoń Siedlce - Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)

Bramki: testowany I 63 - testowany 14 k, Wolski 69

Pogoń: Budzyński (46 testowany III) - S. Krawczyk, testowany I (66 Panufnik), Wichtowski (46 testowany IV), Pazio (79 Jóźwiak) - testowany II (46 testowany V), Margol (46 testowany VI), Marciniec (46 Omieciuch), Rybski (46 P. Krawczyk), Garyga (46 Demianiuk) - Paluchowski (46 Walków)