Wieści z WLKS. Sukces Gorczycy w Krotoszynie

15:30, 21.05.2018 KS Aktualizacja: 15:46, 21.05.2018

Reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie w czasie minionego weekendu dali ponownie znać o swoich możliwościach.

Adrian Gorczyca (kat. 55 kg) zajął drugie miejsce w zapasach stylu wolnym w czasie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krotoszynie. W finale zaciętych zawodów zapaśnik WLKS przegrał z Klaudiuszem Wieznerem (Slavia Ruda Śląska).

Jan Parol zajął piąte miejsce w rozgrywanym w Białymstoku mityngu Gwiazdy na Rynku. Kulomiot wynikiem 19,33 m ustanowił nowy rekord życiowy.

Lekkoatleci WLKS startowali w memoriale Sławomira Rosłonia w Piasecznie. Jakub Duch (U-18) zajął pierwsze miejsce w biegu na 200 metrów z czasem 22,87. Równie dobrze poszło Magdzie Jastrzębskiej (U-18) i Julii Księżopolskiej (U-16) w biegu na czterokrotnie dłuższym dystansie. Jastrzębska wynikiem 2:20,14 ustanowiła rekord sezonu.