Pierwszy triumf na zgrupowaniu w Gniewinie

21:06, 01.02.2018 S.C
Skomentuj W zespole Bałtyku Gdynia wystąpił były zawodnik Pogoni, Adam Duda. W zespole Bałtyku Gdynia wystąpił były zawodnik Pogoni, Adam Duda.

W środowy wieczór podopieczni Dariusza Banasika rozegrali mecz kontrolny z Bałtykiem Gdynia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem siedlczan 4:1, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Daniel Chyła  i po jednym trafieniu dołożyli: Przemysław Płacheta oraz Damian Świerblewski. Dla gdynian bramkę strzelił Michał Marczak.

Sparing z trzecioligowcem był meczem numer 4 podczas zimowych przygotowań Pogoni do rundy wiosennej. Po rywalizacji z gdańską Lechią przyszedł czas na rywalizację z kolejnym przedstawicielem z Trójmiasta. Tym razem  na boisku nie pojawili się testowany Dawid Gargasz oraz Dominik Barciak. Mecz od początku obfitował w sytuacje bramkowe. Bramkarze z obydwu drużyn nie mogli narzekać na brak pracy. Pierwszy natomiast piłkę z siatki musiał wyciągać Przemysław Frąckowiak. W 32 minucie odbita przez siedleckich defensorów futbolówka spadła pod nogi Michała Marczaka, który precyzyjnym strzałem pokonał siedleckiego golkipera. Ekipa z Mazowsza zdołała wyrównać tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część zawodów. Dariusz Zjawiński zdecydował się na dalekie podanie do wybiegającego Przemysława Płachety, a ten w ekwilibrystyczny sposób wpakował piłkę do gdyńskiej bramki.

Po zmianie stron strzelali już tylko siedlczanie. Najpierw Daniel Chyła najlepiej zachował się w polu karnym rywali i z kilku metrów strzelił nie do obrony. W 82 minucie na listę strzelców wpisał się Damian Świerblewski, który dopełnił formalności po uderzeniu Michała Bajdura. A wynik meczu na dwie minuty przed końcem ustalił Chyła, który po dośrodkowaniuz  narożniak boiska pokonał strzałem głową golkipera III-ligowca. W zespole z Gdyni cały mecz rozegrał były napastnik Pogoni, Adam Duda. W niedzielę 4 lutego ekipa Banasika w Świeciu zmierzy się z Olimpią Grudziądz.

Bałtyk Gdynia – Pogoń Siedlce 1:4 (1:1)

Bramki: Michał Marczak 32 – Przemysław Płacheta 45+2, Daniel Chyła 72, 88, Damian Świerblewski 82

Pogoń: Frąckowiak (46, Misztal) - Wichtowski (46, Szrek), Czarnecki (46, Żytko), Najemski, Łydkowski (46, Bajdur) - Płacheta (46, Świerblewski), Mroziński (46, Chyła), Tomasiewicz (46, Kun), Ratajczak (63, Łydkowski) - Zjawiński (46, Polkowski), Paluchowski (46, Garyga).