U siebie nie idzie. Pogoń zremisowała z Olimpią

20:49, 18.10.2017 KS

Pogoń Siedlce po raz drugi z rzędu zremisowała 1:1. Tym razem z Olimpią Grudziądz.

Trener Bartosz Tarachulski dokonał czterech zmian względem meczu w Łęcznej. Miejsce w składzie stracili Piotr Mroziński, Jarosław Ratajczak oraz Adrian Paluchowski. Przymusową pauzę zaliczył Arkadiusz Czarnecki, który obejrzał kiera w meczu z Górnikiem. Do jedenastki wskoczyli: Piotr Krawczyk (na ósemkę), Damian Świerblewski (na lewą obronę), Maciej Wichtowski (na środek obrony) oraz Dariusz Zjawiński (powrót na szpicę po karencji kartkowej).

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się piłkarze z Grudziądza. Szczególnie aktywny był Mateusz Klichowicz na prawej flance, który raz po raz uciekał siedleckiej defensywie. W 12 minucie dobrą sytuację wypracował sobie Damian Michalik, ale uderzył obok słupka posterunku strzeżonego przez Rafała Misztala. Kilka chwil później powinno być 1:0 dla gości. Najpierw Ville Salmikivi nie przeciął piłki wstrzelonej w pole bramkowe przez Klichowicza, a chwilę później Konrad Handzlik pocelował w słupek. Po pół godzinie gry Daniel Chyła niecelnie główkował po dośrodkowaniu Krawczyka z rzutu rożnego. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy serca kibiców Pogoni zamarły po rykoszecie, który był następstwem strzału Michalika. Na całe szczęście piłka przeszła obok bramki. W przedostatniej minucie Handzlik stanął oko w oko z Misztalem, ale przegrał ten pojedynek. Remis ze wskazaniem na gości – oto najkrótsze podsumowanie pierwszej połowy.

W przerwie trener Tarachulski dokonał podwójnej zmiany. Paluchowski i Polkowski pojawili się w miejsce Bajdura i Chyły. Były napastnik Znicza wpisał się do protokołu w 57 minucie. Popularny Paluch celnie główkował po centrze Zjawińskiego. Na odpowiedź Olimpii nie trzeba było długo czekać. Po godzinie gry rezerwowy Wołodymyr Kowal zaliczył wejście smoka, doprowadzając do wyrównania po niepełnej minucie od zameldowania się na placu gry.Mecz rozpoczął się od nowa. Aktywny Paluchowski miał dwie dogodne okazje, ale brakowało mu szczęścia. W 71 minucie Klichowicz główkował nad bramką Pogoni po centrze Damiana Ciechanowskiego z prawej flanki. Po chwili szanse mieli gospodarze. Kun wycofał piłkę do Zjawińskiego, który uderzył tuż przy słupku. Niestety, po niewłaściwej stronie. W 79 minucie Miha Goropevsek główkował nad bramką siedlczan. Wynik nie uległ zmianom do ostatniego gwizdka sędziego Piotra Idzika.

W sobotę 21 października o 17:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Pogoń Siedlce – Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)

Bramki: Adrian Paluchowski 57 – Wołodymyr Kowal 60

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 24. Damian Świerblewski – 29. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła (46, 35. Dawid Polkowski), 20. Piotr Krawczyk (65, 23. Piotr Mroziński), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (46, 87. Adrian Paluchowski) – 9. Dariusz Zjawiński