Pogoń zremisowała z Maccabi. Czas na poważne granie

22:17, 19.07.2017 Kamil Sulej

Beniaminek izraelskiej ekstraklasy nie zdołał przerwać udanej passy siedlczan w letnim okresie przygotowawczym. Pogoniści zremisowali 1:1 z Maccabi Netanja.

Na ławce Pogoni zabrakło trenera Adama Łopatki, któremu w ostatnich dniach zmarła matka. Zastąpili go asystenci, którzy go godnie zastąpili. Co widać po końcowym wyniku z nie byle jakim przeciwnikiem.

W pierwszej połowie Pogoń powinna objąć prowadzenie po strzale szczupakiem Dariusza Zjawińskiego. Doświadczonemu napastnikowi zabrakło jednak precyzji. Po drugiej stronie barykady bliski powodzenia był Eran Levy, jednak jego strzał z rzutu wolnego pośredniego zatrzymał się na murze złożonym z siedleckich defensorów. W przekroju pierwszych 45 minut Maccabi lepiej operowało piłką, ale Pogoń groźnie kontrowała.

Po zmianie stron kibice doczekali się bramek. W 51 minucie Levy popisał się pięknym uderzeniem z 25 metrów. Krystian Stępniowski nie zdołał sięgnąć piłki, ale jego koledzy z pola szybko poprawili mu humor. W 52 minucie Paweł Garyga zaliczył błyskotliwą akcję na skrzydle, dorzucił piłkę w szesnastkę, jednak Adrian Paluchowski nie trafił w nią nożycami. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Paweł Łydkowski i mocnym uderzeniem przy dalszym słupku doprowadził do wyrównania. W dalszej części mecz się otworzył. Stępniowski został kilka razy zatrudniony, ale Pogoń była groźniejsza. Aktywny był Damian Świerblewski, jednak w żadnej z dogodnych sytuacji nie potrafił postawić kropki nad i.

Pogoń zremisowała 1:1 i zakończyła okres letnich sparingów z bilansem: 3 zwycięstwa - 2 remisy. W sobotę 22 lipca o 17:00 siedlczanie zagrają w Puławach z Wisłą w ramach I rundy Pucharu Polski.

19.07.17, 18:20 - Siedlce

Sparing: Pogoń Siedlce - Maccabi Natanja 1:1 (0:0)

Bramki: Paweł Łydkowski 52 - Eran Levy 51

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46 Krystian Stępniowski) - 98. Miroslav Pastva (46, 27. Jakub Szrek), 14. Mateusz Żytko (46, 19. Maciej Wichtowski), 25. Arkadiusz Czarnecki (46, 3. Michał Panufnik), 4. Jarosław Ratajczak (46, 15. Paweł Łydkowski) - 17. Dawid Kieplin (46, 93. Paweł Garyga), 8. Daniel Chyła (46, 6. Adrian Małachowski), 23. Piotr Mroziński (46, 20. Piotr Krawczyk), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 21. Łukasz Jegliński), 11. Michał Bajdur (46, 24. Damian Świerblewski) - 9. Dariusz Zjawiński (46, 26. Adrian Paluchowski).