Pogoń wygrała z Legionovią. Trzech piłkarzy na testach

20:49, 12.07.2017 Kamil Sulej

Pogoń Siedlce wygrała 2:1 z Legionovią Legionowo. Biało-niebiescy za czasów Adama Łopatki jeszcze nie zaznali porażki.

W składzie Pogoni znalazł się miejsce dla trzech testowanych zawodników. W środku pola biegał Adrian Małachowski (ostatnio Legia II Warszawa), natomiast na skrzydłach byli sprawdzani: Serhij Krykun (Podlasie Biała Podlaska) oraz Rafał Parobczyk (Pelikan Łowicz).

Testowanym skrzydłowym nie brakowało ochoty do gry, co było widać w pierwszym kwadransie meczu. Później nieco przygaśli, a do głosu doszła Novia. Szczególnie aktywni w szeregach II-ligowca byli Mateusz Kwiatkowski oraz Mateusz Żebrowski. To właśnie ich dwójkowa akcja zdecydowała o tym, że Przemysław Frąckowiak był zmuszony wyciągać piłkę z siatki. Działo się to w 38 minucie. Chwilę wcześniej Adrian Paluchowski zdobył gola na 1:0. Popularny Paluch zrobił właściwy użytek ze znakomitego penetrującego podania Daniela Chyły. Pogoń mogła zdobyć drugą bramkę jeszcze przed przerwą, ale zabrakło skuteczności.

Po zmianie stron Legionovia ruszyła do ataku. Groźnie z dystansu uderzał Kwiatkowski, jednak piłka powędrowała nad bramką Frąckowiaka. W kilku sytuacjach II-ligowiec sam prokurował zagrożenie pod swoją bramką. W 78 minucie rękę do siedlczan wyciągnął Jakub Stefaniak. Młody testowany bramkarz sfaulował we własnej szesnastce Dariusza Zjawińskiego, a sędzia - po chwili namysłu - podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Grzegorz Tomasiewicz. W końcówce Zjawiński nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale nie wpłynęło to na ogólny odbiór Pogoni - niepokonanej w letnim presezonie.

W sobotę 15 lipca o 11:00 Pogoń zagra w Białej Podlaskie z Wigrami Suwałki.

12.07.17, 16:00 - Biała Podlaska
Sparing: Pogoń Siedlce - Legionovia Legionowo 2:1 (1:1)