Remis w meczu przyjaźni. Pogoń zostaje w Nice 1 Lidze!

17:03, 22.05.2017 Kamil Sulej

Pogoń zremisowała 1:1 w meczu przyjaźni z Wisłą. Siedlczanie są pewni utrzymania w Nice 1 Lidze!

Pogoniści potrzebowali w Puławach punktu, aby zapewnić sobie utrzymanie bez konieczności rozgrywania baraży. Bartosz Tarachulski najchętniej nie zmieniałby zwycięskiego składu z meczu z Podbeskidziem, ale został zmuszony do roszady. Grzegorz Tomasiewicz obejrzał w spotkaniu z Góralami czwartą żółtą kartkę w sezonie, która była równoznaczna z pauzą. Jego miejsce zajął Robert Janicki.

Od pierwszych minut było widać, że Pogoni zależy na zwycięstwie. W 4 minucie Janicki sprawdził czujność Nazara Peńkowća po strzale zza pola karnego. Siedlczanie lepiej operowali piłką, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje strzeleckie. Wiślacy ożywili się po 10 minutach. Defensywa gości była jednak bezbłędna. W 29 minucie Sylwester Patejuk groźnie uderzył z rzutu wolnego z ostrego kąta, ale Rafał Misztal był na posterunku. Chwilę później wynik próbował otworzyć Konrad Szczotka, ale zabrakło mu precyzji. W 41 minucie Daniel Chyła nieomal zaskoczył golkipera gospodarzy centrostrzałem. W końcówce pierwszej połowy celności zabrakło Konradowi Wrzesińskiemu przy próbie strzału zza pola karnego. Do przerwy było 0:0.

Wiślacy wykorzystali pierwszą dogodną w drugiej połowie. Fabian Hiszpański zacentrował z rzutu wolnego na głowę Piotra Żemły, który nieczystym uderzeniem zaskoczył Misztala. Chwilę później Dariusz Zjawiński strzelił mocno, acz niecelnie, zza pola karnego. W 64 minucie Janicki uderzył zza pola karnego, ale został zablokowany. Po chwili Żemło szczęśliwie wybił piłkę na rzut rożny - to mógł być swojak. W 75 minucie Pogoń doprowadziła do wyrównania. Burkhardt precyzyjnie dograł do Zjawińskiego, po czym napastnik Pogoni uderzył przy prawym słupku. W 79 minucie Piotr Krawczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Wisły. Gospodarze odpowiedzieli niecelnym strzałem Patejuka z głowy. W 85 minucie przed końcem meczu Michał Bajdur nie zdołał zdobyć bramki po przebojowej akcji.

W niedzielę 28 maja o 12:30 Pogoń zagra w Legnicy z Miedzią.

Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Piotr Żemło 48 - Dariusz Zjawiński 75

Wisła: 12. Nazar Peńkoweć - 93. Fabian Hiszpański, 22. Jakub Poznański, 2. Piotr Żemło, 17. Iwan Łytwyniuk - 7. Jakub Smektała (77, 18. Piotr Darmochwał), 20. Arkadiusz Maksymiuk, 97. Adrian Popiołek (82, 15. Łukasz Płonowski), 25. Konrad Szczotka (87, 10. Sebastian Głaz), 8. Dawid Pożak - 9. Sylwester Patejuk

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 27. Jakub Szrek, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła - 93. Konrad Wrzesiński, 23. Piotr Mroziński, 18. Marcin Burkhardt, 22. Robert Janicki (72, 20. Piotr Krawczyk), 24. Damian Świerblewski (58, 11. Michał Bajdur) - 9. Dariusz Zjawiński (90+1, 17. Eusébio Bancessi)