Pogoniści przywieźli cztery punkty z Gdańska

18:42, 13.05.2017 Kamil Sulej

Rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali 23:6 z Lechią Gdańsk. Drużyna Andrzeja Kozaka pomimo zwycięstwa została wyprzedzona w tabeli przez Budowlanych SA Łódź.

- W pierwszej połowie nie udało nam się zrealizować naszych przedmeczowych założeń - przyznał trener Pogoni, Andrzej Kozak. - Mieliśmy opierać swoją grę na zagraniach ręką, żeby "rozciągać" lechistów. Ponadto nie wychodziły nam auty. Gra była rwana. Kolejne błędy powodowały frustrację w zespole.

Lechia objęła prowadzenie po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Jędrzeja Nowickiego. Siedlczanie odpowiedzieli za sprawą Rafała Janeczki. Remis 3:3 utrzymał się przez większość pierwszej połowy. Po pół godzinie gry Daniel Gdula postarał się o premierowe przyłożenie w meczu. Ostatnie słowo należało do Lechii, a konkretnie do Nowickiego. Gospodarze schodzili na przerwę, przegrywając 6:8.

Druga połowa upłynęła pod znakiem wyraźnej przewagi siedlczan. - Z minuty na minutę nasza przewaga się uwidoczniała. Lechia po zmianach była słabsza, a my utrzymaliśmy swój poziom. Nie udało nam się zdobyć czwartego przyłożenia, choć na nie zasłużyliśmy - skomentował opiekun MKS.

Pogoniści zaczęli punktowanie w drugiej połowie od trójki Janeczki z rzutu karnego. Następnie o akcję 5+2 postarali się Maciej Panasiuk i Janeczko. Ogromny udział przy tym przyłożeniu miał Mateusz Lament, który oddał piłkę partnerowi w ostatniej chwili przed kontaktem z rywalem. Wynik spotkania na 23:6 ustalił Przemysław Rajewski. Na zdobycie czwartego przyłożenia, gwarantującego punkt bonusowy, zabrakło czasu. W końcówce meczu siedlczanie zasłużyli na karną piątkę, ale sędzia nie dopatrzył się ewidentnego przewinienia jednego z zawodników Lechii.

W sobotę 20 maja o 16:00 Pogoń podejmie Juvenię Kraków.

Lechia Gdańsk – Awenta MKS Pogoń Siedlce 6:23 (6:8)